18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarnko to widzimy...

Czarnek ministrem sprawiedliwości? "Coraz więcej głosów"

Wojciech Kozicki
10.11.2022  14:52
Czarnek ministrem sprawiedliwości? "Coraz więcej głosów"
Czarnek ministrem sprawiedliwości? "Coraz więcej głosów" Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Pojawiają się kolejne plotki, że Zbigniew Ziobro podpadł Kaczyńskiemu i nie będzie już ministrem sprawiedliwości. Czy zastąpi go minister edukacji Przemysław Czarnek? Radio ZET pisze o kolejnych doniesieniach dotyczących zatrważającej roszady.

Przemysław Czarnek zostanie ministrem sprawiedliwości? Poseł Konfederacji Artur Dziambor ujawnia, że takie plotki krążą już po Sejmie. Może się to wiązać ze sporem Solidarnej Polski z PiS, o którym piszą Radio ZET i „Rzeczpospolita”. Nieoficjalnie mówi się o tym, że rząd chce dokonać resetu relacji z Unią Europejską, by zdobyć pieniądze z KPO. Gestem dobrej woli byłaby dymisja ministra sprawiedliwości. Artur Dziambor na Twitterze zwraca uwagę, że minister sprawiedliwości jako jedyny z całego klubu PiS głosował przeciwko Lex Czarnek 2.0", co podobno wiele wyjaśnia.

Ziobro wyleci, Czarnek ministrem sprawiedliwości?

Plotki o dymisji Ziobry pojawiają się od jakiegoś czasu. W podcaście Radia ZET "Podejrzani Politycy" zapowiadano już, że Czarnek może zostać nowym ministrem sprawiedliwości. Co więcej, podobno PiS nie chce dopuścić do rośnięcia Solidarnej Polski po swojej prawej stronie, więc dymisja Ziobry byłaby mocnym ciosem w ugrupowanie.

Przeciwko porozumieniu z Komisją Europejską konsekwentnie protestuje Solidarna Polska. Pojawia się jednak coraz więcej głosów, że upór Zbigniewa Ziobry nie będzie dłużej tolerowany i pożegna się on stanowiskiem ministra sprawiedliwości. Taki finał niemal na pewno oznaczałby koniec koalicji i powstanie rządu mniejszościowego – pisze Radio ZET.

Nieoficjalnie mówi się, że Ziobro jest w konflikcie z Mateuszem Morawieckim. Wrogów ma też wśród polityków opozycji. Niedawno Paweł Kukiz przyznał, że chętnie zagłosowałby za odwołaniem obecnego ministra sprawiedliwości.

Przecież widzi pan, jakie mamy genialne efekty jego reformy przez siedem lat. Sławomir Nowak (b. minister infrastruktury) na wolności śmiga sobie, proszę pana, przewlekłość postępowań jest coraz większa, a ten chodzi nadęty i mówi, że wszystko jest w porządku i że to nie jego wina- powiedział Kukiz w Radiu Wnet.
Czytaj także