18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sobecka chce przenieść urzędy państwowe do Torunia. Napisała list do premiera

Redakcja
04.01.2019  10:37
Posłanka PiS Anna Sobecka chce, by przenieść instytucje państwowe do Torunia. Co na to Tadeusz Rydzyk? Deglomeracja w Polsce może wkrótce stać się faktem
Posłanka PiS Anna Sobecka chce, by przenieść instytucje państwowe do Torunia. Co na to Tadeusz Rydzyk? Deglomeracja w Polsce może wkrótce stać się faktem Fot: Facebook.com

Rząd PiS i deglomeracja. Politycy chcą, by przenieść urzędy i ważne instytucje państwowe poza Warszawę. Posłanka Anna Sobecka ma już pomysł, gdzie mogłyby się znaleźć. Premier Mateusz Morawiecki miał otrzymać od niej w tej sprawie pismo.

Sobecka, która wcześniej pragnęła zakazać filmu "Kler", chce by państwowe instytucje przenieść do Torunia. Jej zdaniem pomoże to zatrzymać migrację młodego pokolenia. Byłby to także sposób na rozwój miasta.

Uczelnie wyższe w Toruniu mogą jej zdaniem zapewnić zaplecze w postaci wykwalifikowanych pracowników dla państwowych instytucji. Czy miała na myśli uczelnię Tadeusza Rydzyka?

Toruń jako miasto uniwersyteckie z zapleczem w postaci kilku uczelni wyższych, ceniony ośrodek w takich dziedzinach jak prawo, astronomia, zabytkoznawstwo i konserwatorstwo, wojskowość, oraz wiele innych, ma wszelkie dane aby stać się siedzibą jednego z urzędów centralnych. Posiada także wielu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy mogą zasilić kadry tych instytucji. Dodatkowym argumentem jest położenie miasta, z dobrą siecią połączeń komunikacyjnych drogowych i kolejowych. Uwzględnienie Torunia w programie deglomeracyjnym byłoby korzystne nie tylko dla miasta i regionu kujawsko-pomorskiego, ale i dla zlokalizowanych tu urzędów centralnych oraz ich klientów – apeluje Sobecka do premiera Morawieckiego. (sobecka.pl)

Toruńska parlamentarzystka może dopiąć swego. Udało jej się już doprowadzić do przeniesienia dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej z Bydgoszczy do Torunia. O tym, czy uda jej się przeniesienie państwowych instytucji do Torunia być może dowiemy się 13 stycznia. Wówczas na kongresie partii Porozumienie wicepremier Jarosław Gowin przedstawi szczegóły deglomeracji.

ZOBACZ TEŻ: Sobecka protestuje. Harcerstwo promuje gejów?

Posłanka Sobecka kontra aborcja: