18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tablica z ul. Lecha Kaczyńskiego trafi na aukcję WOŚP?

Redakcja
11.12.2018  13:39
tablica ul. Lecha Kaczyńskiego WOŚP
tablica ul. Lecha Kaczyńskiego WOŚP Fot: Pawel Wisniewski/East News

Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał w piątek wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i przywrócił nazwy 44 ulic, które przed rokiem zdekomunizował wojewoda mazowiecki. Do starej nazwy wraca m.in. al. Armii Ludowej, co oznacza, że nie będzie to już ul. Lecha Kaczyńskiego.

Zarząd Dróg Miejskich czeka, aż stołeczne biuro geodezji zmieni nazwy ulic w swojej ewidencji. Najprawdopodobniej jeszcze w styczniu zacznie zmieniać tablice – donosi „Gazeta Wyborcza”. Jak zapowiada rzecznika ZDM Karolina Gałecka, ich montaż będzie trwał miesiąc, a na ulice Warszawy wróci ponad 600 tablic sprzed dekomunizacji.

Całkowity koszt takiego procederu ma wynieść co najmniej 200 tysięcy złotych (wcześniej powieszenie zdekomunizowanych tablic pochłonęło 450 tys. zł).

Kaczyński na WOŚP?

Największe emocje budzi wymiana tablicy z nazwą ul. Lecha Kaczyńskiego, która znów stanie się al. Armii Ludowej. Z ustaleń „Wyborczej” wynika, że w Ratuszu pojawił się pomysł, by właśnie tę tablicę wystawić na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zarząd Dróg Miejskich nie zaprzecza. Taką decyzję podejmiemy wspólnie z ratuszem, na pewno to rozważymy – powiedziała w rozmowie z „GW”  Karolina Gałecka z ZDM.

ZOBACZ TEŻ: Lekarz odmawia pomocy wyborcom PiS. Sprzęt z WOŚP nie dla nich

 

Czytaj także