18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykuje się wielka inwestycja

Politycy wydadzą setki milionów na luksusy. Polacy zapłacą

Wojciech Kozicki
01.08.2019  09:39
Dom Poselski powstanie na nowowo - Polacy zapłaca politykom za luksusy
Dom Poselski powstanie na nowowo - Polacy zapłaca politykom za luksusy Fot: Mateusz Grochocki/East News

Dom Poselski w Warszawie, w którym nocują senatorowie i posłowie, to miejsce legendarne. Politycy chcą jednak większego komfortu i lepszego wyposażenia. Wydadzą więc setki milionów złotych, by żyło im się lepiej.

Polscy politycy nie żałują sobie pieniędzy obywateli. Jedzą, piją, mieszkają i podróżują za pieniądze Polaków. Radosław Sikorski chciał nawet gigantyczną dotację na remont swojego domu. To jednak nie koniec tego festiwalu arogancji i marnotrawstwa, bo teraz politycy zapewnią sobie luksusowy hotel na koszt wyborców. Okazuje się, że Dom Poselski jest za mało komfortowy, więc posłowie i senatorowie mają bardzo drogi plan, jak ten problem rozwiązać.

Nowy Dom Poselski to obiekt, którego wzornictwo i funkcjonalność były nowoczesne, ale w latach 70. ubiegłego wieku, gdy był on projektowany i wznoszony. Pomimo faktu, że Kancelaria Sejmu, jako zarządca terenów sejmowych, dba o hotel sejmowy i stara się go regularnie odświeżać, nie da się uciec od rozważań na temat jego perspektyw - powiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. (niezalezna.pl)

Jak podaje „Rzeczpospolita”, w budżecie Kancelarii Sejmu na 2020 rok znalazł się zapis o „koncepcji architektonicznej Domu Polskiego”. Koszt? Skromnie, bo jedynie 400 tys. złotych. Politycy wydadzą też pół miliona złotych na przygotowanie nowej inwestycji.

Dom Poselski, który był oddany do użytku w 1989 roku, słynący z imprez i kobiet lekkich obyczajów wyskakujących z okien, zdaniem polityków powinien być bardziej komfortowy. Jeszcze niedawno Katarzyna Lubnauer mówiła, że „cofa się tam w czasie”, a Paweł Kukiz uważa Dom Poselski za skansen. Wybrańcy narodu nie będą przecież mieszkać byle gdzie! RP.pl pisze, że Dom Poselski prawdopodobnie zostanie zburzony i w ciągu 5 lat powstanie nowy luksusowy budynek. Jego koszt to 215 milionów złotych. Do tego należy dodać 52 miliony za wynajem kwater dla polityków na czas budowy.

Jest jeszcze drugi i tańszy wariant – remont Domu Poselskiego za 189 milionów złotych. RP.pl podaje jednak, że decyzja raczej już zapadła i Dom Poselski zostanie zrównany z ziemią.

Internauci są oburzeni. Pojawiły się nawet komentarze, by przy budowie nowego hotelu nie zapomniano o spacerniaku.

Przeczytaj więcej
Komentarze