18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jego koniec?

Donald Trump oskarżony. Długa lista zarzutów

Wojciech Kozicki
31.03.2023  10:22
Donald Trump oskarżony. Długa lista zarzutów
Donald Trump oskarżony. Długa lista zarzutów Fot: Evan Vucci/Associated Press/East News

Donald Trump postawiony oficjalnie w stan oskarżenia. Jak podaje CNN, ława przysięgłych z Nowego Jorku zatwierdziła prokuratorskie zarzuty Donalda Trumpa, a lista zarzutów jest szokująca. Były prezydent USA, nawet jeśli zostanie skazany, będzie mógł walczyć o reelekcję w 2024 roku. A teraz nawołuje swoich fanatyków do krwawych protestów.

Donald Trump w stanie oskarżenia. Wcześniej była mowa tylko o zarzutach dotyczących romansu z gwiazdą porno Stormy Daniels i płacenia jej za milczenie. Okazuje się, że Trump stoi w obliczu 30 zarzutów. Ich konkretna lista nie została na razie opublikowana, ale amerykańskie media ujawniły, że są związane z oszustwami biznesowymi o których wspomniano w akcie oskarżenia.

Adwokaci byłego prezydenta Donalda Trumpa zostali poinformowani przez biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie, że wielka ława przysięgłych przegłosowała postawienie go w stan oskarżenia – podaje Wirtualna Polska.

Zarzuty dla Trumpa. "Polowanie na czarownice"

Jak ujawnia CNN, samo zapłacenie Stormy Daniels może pogrążyć Donalda Trumpa. 130 tysięcy dolarów, które dostała, miała pokryć firma Trumpa, rejestrując je jako wydatki związane z obsługą prawną. Jak wyjaśnia Gazeta.pl, to nie tylko fałszowanie dokumentacji, ale łamanie prawa wyborczego (próba "uciszenia" kobiety miała związek z trwającą kampanią).

Trump zapowiedział, że dobrowolnie stawi się w sądzie we wtorek. Wcześniej groził, że jeśli zostanie aresztowany, namówi ludzi do protestów. Zapowiedział „katastrofę i śmierć w USA” i wezwał swoich fanatyków do wyjścia na ulice. Służby potraktowały te pogróżki poważnie. W stan najwyższej gotowości postawiono nowojorską policję, tajne służby i agentów specjalnych w Nowym jorku.

Zdaniem Donalda Trumpa, akt oskarżenia to „polowanie na czarownice, które obróci się przeciwko Bidenowi i radykalnym lewicowym demokratom”. Zagroził, że „wyrzuci Krzywych Demokratów z urzędu”.

To są prześladowania polityczne i ingerencja w wybory na najwyższym poziomie w historii. Od czasu, gdy zjechałem złotymi ruchomymi schodami w Trump Tower, a nawet zanim zostałem zaprzysiężony jako wasz prezydent Stanów Zjednoczonych, radykalni lewicowi demokraci – wrogowie ciężko pracujących mężczyzn i kobiet w tym kraju – byli zaangażowani w polowania na czarownice, aby zniszczyć ruch Make America Great Again. Pamiętacie to tak samo jak ja: Rosja, Rosja, Rosja; mistyfikacja Muellera; Ukraina, Ukraina, Ukraina; Mistyfikacja impeachmentu 1; Mistyfikacja impeachmentu 2; nielegalny i niezgodny z konstytucją nalot na Mar-a-Lago; a teraz to – oświadczył Trump.(Wirtualna Polska)

Czy Donald Trump mimo zarzutów może znów startować w wyborach prezydenckich w 2024 roku? Media wyjaśniły, że akt oskarżenia opiera się na prawie stanowym. Nawet jeśli Trump zostałby skazany, będzie mógł ubiegać się o reelekcję.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także