18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powrót Tuska! Były premier szykuje się na polityczny atak

Redakcja
08.02.2019  11:04
Donald Tusk zakłada ruch 4 czerwca
Donald Tusk zakłada ruch 4 czerwca Fot: Ye Pingfan/Xinhua News/East News

Wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk nie tylko planuje powrót do Polski, ale chce też zawalczyć o mocne miejsce na tutejszej scenie politycznej. Nie nawiąże jednak ponownie współpracy z PO. Wszystko wskazuje na to, że założy nową partię!

Były premier Polski, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, ma nowe plany. Donald Tusk planuje powrót do Polski i zdaje się, że chce mocno namieszać na tutejszej scenie politycznej.

Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu zostanie w naszym kraju powołana nowa partia, na której czele stanie znany polityk. Oznaczałoby to, że Tusk nie zamierza wracać do rodzimej PO, tylko woli postawić na nowe, świeże ugrupowanie.

Czy może tym zagrozić Grzegorzowi Schetynie i Platformie, a także PiS? Jak wynika z materiału "Rzeczpospolitej", nowa partia to odpowiedź na stan polityki, a zwłaszcza opozycji w Polsce. Tusk ma być zaniepokojony tym, co dzieje się w kraju.

Otoczenie Tuska z coraz większym niepokojem przygląda się obecnej sytuacji opozycji. Konsternację wywołała prezentacja Koalicji Europejskiej w formacie bez szerokiej listy, a tylko z politykami Platformy oraz byłymi premierami związanymi z SLD - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Ruch 4 czerwca i znani politycy

Nowe ugrupowanie Donalda Tuska miałoby nosić nazwę Ruch 4 czerwca, a w jego skład wchodziliby politycy z różnych frakcji politycznych. Informacje na ten temat przekazywane są jak na razie anonimowo przez polityków z Trójmiasta. Prawdopodobnie jednak w plany Tuska już angażują się między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i kandydatka na prezydenta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

Powrót Tuska do polskiej polityki i ogłoszenie Ruchu 4 czerwca ma ściśle wiązać się z obchodami 4 czerwca tego roku.

Donald Tusk
Czytaj także
Przeczytaj więcej