18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda wydał fortunę. W listopadzie dał swoim pracownikom ponad 600 tys. zł premii

Redakcja
03.12.2018  16:31
Duda dał pracownikom nagrody

Pracownicy Kancelarii Prezydenta dostali w listopadzie nagrody na łączną kwotę blisko 600 000 złotych. Premie otrzymali między innymi za inwencję i zaangażowanie w wypełnianie obowiązków. 

Te pieniądze im się po prostu należały - taki wniosek wyciągnąć można z oficjalnego komunikatu Kancelarii Prezydenta. Jak donosi Wirtualna Polska, tylko w listopadzie na premie dla swoich pracowników Andrzej Duda wydał ponad pół miliona złotych i jego zdaniem nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Pracownicy Kancelarii Prezydenta dostali nagrody. “Bo takie są zasady”

Nagrody o łącznej kwocie 591 700 złotych przypadły w ostatnim miesiącu w sumie 313 osobom pracującym w Kancelarii Prezydenta. Z jakiej okazji? W przeciwieństwie do innych instytucji, takich jak PGNiG czy Narodowy Bank Polski, nie chodziło tu o specjalne premie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent premiował swoich pracowników “zgodnie z obowiązującymi zasadami”.

Nagrody w Kancelarii Prezydenta. Dodatkowa gotówka m.in za pracowitość

Nagroda jest elementem systemu wynagradzania pracowników, a środki na nagrody są częścią funduszu wynagrodzeń na dany rok budżetowy - wyjaśnia biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

Za co więc nagrodzeni zostali pracownicy prezydenta? Między innymi za rzetelność i terminowość w wypełnianiu obowiązków oraz efekty wykonywanej pracy. Ponadto premie należały się na przykład za samodzielność, wykazywanie inicjatywy i zaangażowanie w pracę.

ZOBACZ TEŻ: Prezydent Andrzej Duda został wujkiem

Czytaj także