18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dulkiewicz nie jest pierwsza

Dulkiewicz robi zakupy z ochroną. A inni? Żwirek dla kota donoszą BORowcy

Emilia Waszczuk
11.03.2019  15:03
Dulkiewicz robi zakupy z ochroną. A inni? Żwirek dla kota donoszą BORowcy
Dulkiewicz robi zakupy z ochroną. A inni? Żwirek dla kota donoszą BORowcy Fot: Twitter/WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Nowa prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zrobiła zakupy i oburzyła prawicę. Polityk nabyła w Biedronce jedną wódkę i dwie cole, a towarzyszyło jej trzech ochroniarzy. Tymczasem nie tylko ona chodziła do sklepu z obstawą...

Ilu ochroniarzy potrzeba do kupienia wódki? Zwykle żadnego, ale prezydent Aleksandrze Dulkiewicz towarzyszyło aż trzech. Nagranie z nieszczęsnych zakupów trafiło do mediów udostępnione przez dziennikarza trójmiasto.pl i oburzyło prawicę.

Dulkiewicz tłumaczy się z kupowania wódki

Do sytuacji odniosła się pani prezydent. Na Facebooku zażartowała, że kupiła "krówkę, a cole były małe". Wyraziła także nadzieję, że sprawa wkrótce ucichnie.

Dlaczego jednak polityk towarzyszyli ochroniarze? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Po zabójstwie Pawła Adamowicza wielu polityków dostawało pogróżki. To samo spotkało nową prezydent Gdańska, której 18 lutego przydzielono ochronę.

Politycy na zakupach. Agenci SOP kupowali żwirek dla kota

Zakupy Aleksandry Dulkiewicz oburzyły prawicę, zdaje się jednak, że ta zapomniała, jak wyglądają wypady do sklepu innych polityków.

Głośna była na przykład wyprawa agentów ochraniających Jarosława Kaczyńskiego, których prezes PiS oddelegował po... żwirek dla kota.
Innym razem sam Jarosław Kaczyński, w towarzystwie Beaty Szydło i asyście ochroniarzy i fotoreporterów kupował chleb i cukier. To dalej nie koniec. Andrzejowi Dudzie także swego czasu towarzyszyły kamery i ochroniarze, choć w przypadku prezydenta kraju byłoby to bardziej wytłumaczalne.

Obstawy ochrony nie miał za to premier Morawiecki, który zasłynął zdjęciami w sklepie, w którym wszystko kosztowało grosze. Tyle tylko, że nie był to prawdziwy sklep, a ekspozycja.

Przeczytaj więcej
Komentarze