18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński był nieubłagany

Dymisja w rządzie PiS! Kuchciński poleciał ze stanowiska

08.08.2019  12:39
Dymisja w rządzie PiS! Kuchciński poleciał ze stanowiska
Dymisja w rządzie PiS! Kuchciński poleciał ze stanowiska Fot: Jakub Kaminski/East News

Jarosław Kaczyński był nieubłagany! Po ogromnej aferze z marszałkiem Kuchcińskim nie postawił na przebaczenie. Polityk żegna się ze stanowiskiem. Z całą pewnością więcej rządowym samolotem nie polata. 

Afera z marszałkiem Kuchcińskim zatoczyła ogromne kręgi. Kiedy na jaw wyszło, że latał z rodziną rządowymi samolotami za pieniądze podatników - wściekły był nawet Kaczyński. Mimo tego, że Kuchciński od lat był wierny partii i prezesowi, to szef PiS-u uznał, że nie ma dla niego przebaczenia.

Dymisja! Kuchciński WYLATUJE ze stanowiska

Afera wyszła na jaw na początku lipca, kiedy to Radio Zet ujawniło informacje o lotach Kuchcińskiego z rodziną.

Teraz zbliżają się wybory i to, co zrobił marszałek zdecydowanie było wizerunkowym ciosem dla całej partii. Kaczyński zmuszony był podjąć radykalne kroki. Już od kilku dni na Nowogrodzkiej zbierali się politycy PiS-u i prawdopodobnie debatowali właśnie nad tym, co z tą sprawą zrobić.

Ostatecznie decyzja była dla Kuchcińskiego bezlitosna - dymisja. Marszałek podał to do wiadomości osobiście, oświadczając jednocześnie, że nie złamał prawa podczas pełnienia swoich obowiązków. Jako powód dymisji podał przede wszystkim złą opinię obywateli na jego temat. Kaczyński, który wypowiadał się później, również mocno podkreślał, że Kuchciński prawa nie złamał. 

Jarosław Kaczyński zaznaczał jednocześnie, że była to decyzja marszałka. Niemniej, wszyscy zdają sobie sprawę, kto w partii ma ostatnie słowo. Prezes PiS przytoczył jeszcze przykład Donalda Tuska, który to podróżować miał znacznie więcej niż Kuchciński - również często ze swoją małżonką.

Przeczytaj więcej
Komentarze