18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprytny prezes

Kaczyński zwiększył sobie emeryturę. ZUS da mu więcej

09.05.2019  12:56
Jarosław Kaczyński zadbał o podwyżkę emerytury... swojej
Jarosław Kaczyński zadbał o podwyżkę emerytury... swojej Fot: Jan BIELECKI/East News

Jarosław Kaczyński to spryciarz. Emerytura prezesa PiS i tak jest wysoka, ale „szeregowy poseł” z Nowogrodzkiej znalazł sposób, by ZUS dał mu jeszcze więcej pieniędzy.

Niedawno sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed śpiewał dla seniorów piosenkę z tekstem „życie jest śliczne, życie nastraja optymistycznie, życie to bajka, warto jest żyć”. Być może nie wie, że wysokość emerytur w Polsce woła o pomstę do nieba, albo jest po prostu mistrzem ironii. Tymczasem polscy politycy nie muszą się martwić o pieniądze na stare lata. Jarosław Kaczyński wpadł nawet na pomysł, jak dostać wyższe świadczenie emerytalne

Emerytura Kaczyńskiego

Jak podaje „Wyborcza”, prezes PiS urodził się 18 czerwca 1949 roku i trzy lata temu, po ukończeniu 67 roku życia, chciał złożyć wniosek o emeryturę. Planował zrobić to w czerwcu, ale doradcy ZUS powiedzieli mu, by poczekał miesiąc dłużej.

Jak tłumaczy wyborcza.pl, problemem jest ustawa emerytalna. Składając wniosek o emeryturę w czerwcu dostaje się mniej pieniędzy ze względu na waloryzację roczną bez kwartalnej. Wiedząc o tym, można zyskać świadczenie wyższe nawet o 10 procent. Tak oto prezes PiS zyskał kilkaset złotych więcej i obecnie pobiera 6,4 tys. złotych emerytury brutto. Co więcej, dostał też 888 złotych netto w ramach 13. emerytury.

ZUS kontra emeryci

W 2017 roku Rzecznik Praw Obywatelskich  Adam Bodnar pisał do minister pracy Elżbiety Rafalskiej, ponieważ otrzymywał skargi od "oszukanych" emerytów. Mowa była nawet o „pułapce prawnej prowadzącej do niedopuszczalnego zróżnicowania zasad ustalania wysokości emerytury". Rafalska obiecała, że się tym zajmie i na obietnicy się skończyło.

Dr Łukasz Wacławik powiedział „Wyborczej”, że rząd PiS nic z tym nie zrobi, bo korzysta na tym, że niektórzy dostaną niższe emerytury.

Sądzicie, że prezes Kaczyński ma wysoką emeryturę? Jak podaje WP.pl, Donald Tusk ma dostawać co miesiąc 18 tys. złotych. 

freegifmaker.me_2fcf5
Przeczytaj więcej
Komentarze