18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa partia polityczna! Radio Maryja ostrzega, nie wolno nazywać jej "partią Rydzyka"

Redakcja
15.02.2019  11:10
Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi i Mirosław Piotrowski to nie "partia Rydzyka". Radio Maryja grozi, że za takie określenie będa konsekwencje prawne.
Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi i Mirosław Piotrowski to nie "partia Rydzyka". Radio Maryja grozi, że za takie określenie będa konsekwencje prawne. Fot: Facebook.com/Mirosław Piotrowski

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi to nowa zarejestrowana partia polityczna w Polsce. Celem polityków z tego ugrupowania są wybory do Parlamentu Europejskiego. Chcą, by Europa opierała się na chrześcijańskim myśleniu.

Liderem partii Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi jest Mirosław Piotrowski. W internecie pojawiają się komentarze, że nowa siła polityczna to tak naprawdę dzieło ojca Tadeusza Rydzyka (Lux Veritatis, Telewizja Trwam, Radio Maryja). Toruńskie media ostrzegają, by jednak ugryźć się w język, zanim powiążę się partię z redemptorystą.

W przestrzeni medialnej pojawia się jednocześnie wiele kłamstw sugerujących, że za nową partią stoi dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Używanie kłamliwego sformułowania „partia Rydzyka” będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi – ostrzega Radio Maryja na swojej stronie internetowej.

Europa Christi i Mirosław Piotrowski

Radio Maryja podaje, że Ruch Europa Christi powstał w środowisku tygodnika „Niedziela”. Jego celem jest przypominanie o chrześcijańskich korzeniach Europy. „Wirtualna Polska” informuje, że była mowa o wspólnym starcie w wyborach partii Korwin (która oficjalnie nie istnieje), Ruchu Narodowego i Europa Christi. Przy okazji przypomina, że Mirosław Piotrowski to częsty gość Telewizji Trwam i Radia Maryja. Pracuje również jako wykładowca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Pan profesor Mirosław Piotrowski tak jak każdy ma prawo działać na rzecz dobra wspólnego. Co nas łączy z panem profesorem? To, że wykłada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, spełnia posługę myślenia przez swe wystąpienia w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wiem, że rodzina pana profesora jest katolicka, ma porządnych rodziców, jedna siostra jest karmelitanką klauzurową, druga urszulanką szarą. Ja pana profesora nie kanonizuję, ale dziękuję mu za to, co robi, i życzę mu dobrze – Tadeusz Rydzyk wypowiedział się o Piotrowskim. (naszdziennik.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze