18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier lubi się przelecieć

Wiemy ile razy Kopacz latała rządowym samolotem!

Wojciech Kozicki
14.08.2019  21:19
Ewa Kopacz latała jak najęta, ale to PiS czeka twarde lądowanie
Ewa Kopacz latała jak najęta, ale to PiS czeka twarde lądowanie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Marszałek Kuchciński (PiS) korzystał z rządowego z samolotu jak z taksówki i wybuchła afera.  Poparcie w sondażach nie spadło, opozycja nie ugrała za wiele, a Prawi i Sprawiedliwość przeszło do kontrataku. Pokazano jak latała niegdyś Ewa Kopacz.

Marszałek Marek Kuchciński latał, latał i... poleciał ze stanowiska. Wyszło na jaw, że jak szalony  śmigał na koszt podatników na imprezy, wiece, a nawet na narty, a z rządowego samolotu korzystała jego rodzina oraz politycy tacy jak wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ówczesna wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek i szef MSWiA Joachim Brudziński. Opozycja rzuciła się na PiS chcąc zmiażdżyć ekipę Kaczyńskiego przed wyborami. Połamali sobie jednak zęby na drużynie z Nowogrodzkiej, a teraz przyszedł czas na ripostę.

Partia Kaczyńskiego chciała zapewne odpalić w kierunku Koalicji Obywatelskiej potężny pocisk. Tymczasem wybuchły ledwie kapiszony.

Premier Ewa Kopacz i wykaz lotów

Okazuje się, że Ewa Kopacz, gdy stała na czele polskiego rządu, lubiła się przelecieć, ale nie korzystała z tego środka transportu tak często jak się można spodziewać. Na stronie Kancelarii Premiera opublikowano w środę po południu pełny wykaz lotów byłej premier. Zawiera on 47 pozycji (od października 2014 do października 2015), m.in. loty wojskowym samolotem CASA oraz śmigłowcem W-3 Sokół. Kopacz podniebne przygody zaczęła od lotu do Brukseli i chyba jej się tam spodobało, bo latała tam wielokrotnie.

PiS zada wkrótce kolejny cios. Dowiemy się jak podbijał przestworza Donald Tusk. Rząd próbuje w ten sposób odwrócić uwagę od afery z Kuchcińskim? W tym przypadku może być ciekawie, bo jak powiedział Jarosław Kaczyński, Tusk w ciągu 6 lat do samego Gdańska latał prawie 300 razy!

Przypomnę, że gdy Ewa Kopacz podczas kampanii wyborczej na pokładzie pociągu dokonywała inspekcji kotleta, za nią pusty leciał rządowy samolot - powiedział rzecznik PiS.

Morawiecki i Szydło - wykaz lotów

KPRM opublikowało też wykaz lotów Beaty Szydło i zawiera on 164 pozycje (od 29 listopada 2015 do 10 grudnia 2017 roku). Tymczasem newsweek.pl już w 2017 roku pisał o tym, że premier podróżowała CASĄ do domu co tydzień, oczywiście na koszt Polaków. Należy przypomnieć, że lot samolotem CASA nie znajduje się w wykazie środków transportu powietrznego dla najważniejszych osób w państwie.

Przez półtora roku pięciu czołowych ministrów rządu PiS ponad stukrotnie korzystało z lotów wojskowymi samolotami typu CASA C-295. Wylatali kilkaset godzin, za co z pieniędzy podatników poszło grubo ponad 8 mln zł. Ponad połowa tej kwoty przypada na podróże krajowe i zagraniczne Antoniego Macierewicza - podawał portal money.pl w 2017 roku.

Premier Mateusz Morawiecki również lubi latać, bo jego wykaz zawiera 207 pozycji. Do jesieni zapewne jeszcze wiele razy wzbije się w niebo.

Jeśli tak dalej pójdzie, jesienią całą partię czeka twarde lądowanie…

 Dymisja Kuchcińskiego i wyjaśnienia:

Przeczytaj więcej
Komentarze