18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To polityka czy kabaret na Dwójce?

Glapiński i TVP dostali nagrody od PiS za...

Wojciech Kozicki
12.12.2022  15:28
Glapiński i TVP dostaną nagrody od Polska Press
Glapiński i TVP dostaną nagrody od Polska Press Fot: ANDRZEJ IWAńCZUK/REPORTER

Monty Python? Najlepsze polskie kabarety? Narkotyki? Nie, to po prostu Polska PiS. Jacek Kurski ma takie kompetencje, że mógłby konstruować rakiety dla NASA, a prezes NBP Adam Glapiński otrzymał nagrodę za wybitne zarządzanie Narodowym Bankiem Polskim i „wybitny wpływ na bezpieczeństwo naszej gospodarki”.

Kto mieszka w Polsce, ten się na kabaretach nie śmieje. Adam Glapiński otrzymał w niedzielę nagrodę za wybitne zarządzanie Narodowym Bankiem Polskim w czasach pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego. Przypomnijmy, że wyróżnienie dostał od Polska Press. Grupa w 2021 roku została przejęta przez Orlen. Oni chyba tankują nie tylko paliwo…

Nagroda dla Glapińskiego i na TVP

Mało? Wśród nagrodzonych na gali "Giganci Polska Press 2022" znaleźli się również m.in. Mariusz Błaszczak, Henryk Kowalczyk oraz TVP "za relacjonowanie wojny w Ukrainie". Gala była zorganizowana pod honorowym patronatem Kancelarii Premiera i odbyła się w budynku Senator, przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie, gdzie od 1924 miał siedzibę Bank Polski.

Glapiński oczywiście jest zaszczycony nagrodą. Przy okazji wspomniał, że „Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprzykładowe i bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe”.

Gdyby inflacja miała ręce, to biłaby brawo.

Czytaj także