18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koalicja Obywatelska zawiodła?

Hartwich czuje się oszukana. Nie wystartuje w wyborach

31.07.2019  08:40
Hartwich czuje się oszukana. Nie wystartuje w wyborach
Hartwich czuje się oszukana. Nie wystartuje w wyborach Fot: Facebook

Wbrew wcześniejszym informacjom, Iwona Hartwich nie wystartuje w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej. Jak sama twierdzi - czuje się oszukana. 

Iwona Hartwich była swego czasu symbolem sejmowego strajku osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Przez to stała się również symbolem niezgody na politykę PiS.

Do tego kobieta dała się poznać jako charyzmatyczna liderka strajku i zaangażowany społecznik. Nic dziwnego, że szybko opozycja upatrzyła sobie w niej kogoś, kto pomoże dźwignąć jej się z kolan. Mama 25-letniego Jakuba cierpiącego na czterokończynowe porażenie mózgowe była o krok od wejścia w politykę.

Iwona Hartwich zawiodła się na Koalicji Obywatelskiej

Jednakże Koalicja Obywatelska zawiodła Hartwich na całej linii. 

Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana - tak sama twierdzi.

Wszystko przez aferę z miejscem na liście wyborczej. Według kobiety, obiecywana jej była trzecia pozycja, ale ostatecznie kierownictwo partii zaproponowało jej miejsce siódme. Co ciekawe, jeszcze niedawno sam Grzegorz Schetyna twierdził, że zainteresowanie Iwony Hartwich ich partią, to dla niego zaszczyt.

To zaszczyt, że Koalicja Obywatelska budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi jak Iwona Hartwich. Będą z nami kolejni społecznicy, aktywiści i samorządowcy - wypisywał na Twitterze.

Iwona Hartwich postanowiła nawet wydać specjalne oświadczenie na swoim Facebooku, chcąc ewidentnie odciąć się od Koalicji Obywatelskiej grubą kreską. 

Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca 3., na które się zgodziłam. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam startować z miejsca nr 7. Jeszcze w lipcu zostałam telefonicznie zapewniona że nic się nie zmieniło - pisała.

Wygląda na to, że wejście w politykę, które zapowiadała jeszcze podczas strajku w Sejmie, znacząco odłoży się w czasie. 

Przeczytaj więcej
Komentarze