18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głosowanie, relacja z Sejmu

Hołownia marszałkiem. "Będą śniadania i podcast"

Wojciech Kozicki
13.11.2023  15:39
Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Relacja na żywo. Szymon Hołownia marszłkiem Sejmu
Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Relacja na żywo. Szymon Hołownia marszłkiem Sejmu Fot: Piotr Molecki/East News

Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Szymon Hołownia to nowy marszałek Sejmu. Elżbieta Witek przegrała głosowanie. Przemówienie Szymona Hołowni. Jego pierwsza decyzja to... zarządzenie przerwy.

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia wybrany nowym marszałkiem Sejmu.Jego kandydaturę poparło 265 posłów. Drugą kandydatką była Elżbieta Witek. Kandydaturę Szymona Hołowni przedstawił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz chwaląc jego erudycję i działalność charytatywną.

Marszałek Hołownia: zbudujemy Sejm szacunku

Szymon Hołownia zapowiedział m.in., że znikną barierki sprzed Sejmu, przywróci śniadania prasowe z marszałkiem i będzie prowadził „podcast marszałka Sejmu”. Zapowiedział też, że „Sejm nie będzie miejscem dla przestępców”. Sejm ma być miejscem otwartym dla organizacji pozarządowych.

Hołownia po przejęciu funkcji od razu po wybraniu zarządził przerwę. I to od razu dwugodzinną.

Gdy zostanę marszałkiem Sejmu, to woda sodowa nie uderzy do głowy. Mam świadomość tego, jak potężna to jest praca. Przez dwa lata jest do zrobienia mnóstwo fantastycznych rzeczy. Czy ja się cieszę, jeśli ta odpowiedzialność  mi przypadnie? Nauczyły mnie ta lata w polityce tyle pokory, by wiedzieć, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Trzeba skupić się na pracy, a nie na celebrowaniu swojej funkcji

- mówił przed pierwszym posiedzeniem Sejmu lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje