18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sejm Szymona

Hołownia uderza w Kaczyńskiego. "Bez ochrony"

17.11.2023  20:16
Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu kontra Jarosław Kaczyński. Prezes PiS straci ochronę w budynku Sejmu?
Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu kontra Jarosław Kaczyński. Prezes PiS straci ochronę w budynku Sejmu? Fot: Wojciech Olkusnik/East News, Piotr Molecki/East News

Szymon Hołownia uderza w PiS. Jarosław Kaczyński dostanie zakaz wprowadzania ochrony do Sejmu? Jak ujawnia Wirtualna Polska, marszałek Sejmu chce, by prezesa PiS chroniła jedynie Straż Marszałkowska.

Szymon Hołownia marszałkiem ds. bezpieczeństwa? W Sejmie zlikwidował już barierki, a teraz chce odebrać Kaczyńskiemu ochronę na terenie Sejmu. Jak ujawnia Wirtualna Polska, marszałek Szymon Hołownia i wybrany na szefa jego kancelarii Jacek Cichocki chcą, by za bezpieczeństwo posłów odpowiadała Straż Marszałkowska, a nie prywatne firmy

Ochrona Kaczyńskiego. Hołownia wprowadza zmiany w Sejmie

Jak na razie posłowie mogą wprowadzać do Sejmu prywatnych ochroniarzy. Jarosław Kaczyński poruszał się po sejmowych korytarzach z obstawą pracowników Grom Group, czyli firmy założonej przez byłych komandosów. Jak wynika z informacji “Faktu”, wicepremier zrezygnował z przysługującej mu ochrony państwowej służby SOP.

Sytuacja ma się zmienić. Według Wirtualnej Polski nowy marszałek Szymon Hołownia oraz przyszły szef jego kancelarii Jacek Cichocki chcą, by wyłącznie Straż Marszałkowska odpowiadała za zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom na terenie parlamentu. Oznacza to, że na teren Sejmu będą wpuszczani też funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa i Żandarmerii Wojskowej, ale już nie ochroniarze z prywatnych firm- pisze Radio ZET.

Na tym jednak nie koniec odzierania Kaczyńskiego z ochrony. Opozycja zapowiada, że prezes PiS na pewno nie będzie chroniony przez policję. Jednocześnie ochronę dostał Donald Tusk, który boi się o swoje życie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje