18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tusk może świętować?

Hołownia ujawnił decyzję prezydenta! Będzie całkiem na odwrót?!

27.10.2023  19:03
Szymon Hołownia ujawnił plan Dudy
Szymon Hołownia ujawnił plan Dudy Fot: Beata Zawadzka/East News, Wojciech Olkusnik/East News

Podczas konferencji prasowej w Białymstoku Szymon Hołownia zasugerował, że Andrzej Duda może wskazać na premiera Donalda Tuska już w pierwszy kroku.

Wybory za nami, a krajobraz polskiej polityki zmienił się na zawsze. Karty na opozycji rozdaje Trzecia Droga z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele. Posłowie PSL przekonują, że nie dadzą się przeciągnąć na stronę PiS, choć innego zdania ma być premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą miał przekonywać go, że jest w stanie zdobyć większość w parlamencie, zapewne mając na myśli posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego lub licząc na rozłam na opozycji spowodowanym ostatnimi tarciami z Lewicą.

Wszyscy zastanawiają się, co zrobi Andrzej Dudaprzekazał ostatnio, że ma dwóch kandydatów na premiera, a posiedzenie Sejmu odbędzie się 13 listopada. Kogo wskaże prezydent? Bowiem wyznaczenie misji stworzenia rządu Morawieckiemu oznaczałoby, zdaniem wielu, zakłamywanie rzeczywistości i jedynie przedłużenie agonii PiS w Sejmie.

Pogrążyłoby to również aktualnego premiera, który na oczach całej Polski całowałby klamkę za klamką. W ostateczności mogą odbyć się przedterminowe wybory na wiosnę, co rzekomo zostało już rozplanowane na Nowogrodzkiej.

Szymon Hołownia ujawnia, że Duda może wskazać Tuska na premiera już w pierwszym kroku

Na konferencji prasowej w Białymstoku Szymon Hołownia powiedział, że Andrzej Duda podczas konsultacji „wyznaczył pewien jasny cel, podał jasną sugestię”.

Jeżeli przyjdziecie do mnie ze składem rządu i z umową koalicyjną to wydaje się prawdopodobne, że waszego kandydata na premiera powołam w pierwszym kroku - mówił Hołownia.

– Powinniśmy to zrobić i jestem przekonany, że będziemy gotowi z tym tak, żeby prezydent nie miał już żadnych wątpliwości. Żeby było dla wszystkich jasne, że koalicja sił demokratycznych jest gotowa do wzięcia odpowiedzialności za Polskę już teraz, a nie dopiero po nieporadnych próbach okłamywania ludzi uskutecznianych teraz przez odchodzącego na szczęście do historii premiera Morawieckiego – przekonywał w Białymstoku lider Polski 2050.

NIE PRZEGAP:

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje