18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ile zarabia osobisty kierowca prezesa PiS? Większość może tylko pomarzyć o takich kwotach

Redakcja
10.12.2018  15:35
jarosław kaczyński kierowca
jarosław kaczyński kierowca Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Warszawski radny z ramienia PiS Jacek Cieślikowski i kierowca prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego może pochwalić się całkiem pokaźnym majątkiem. Wiadomo, jakie są jego zarobki.

Jacek Cieślikowski to od lat 90-tych jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jak przypomina Wirtualna Polska, już wtedy był jego asystentem, później – kierowcą. W dokumentach figuruje jako asystent prezesa partii ds. koordynacji struktur w terenie.

Ale Cieślikowski nie zarabia tylko na wożeniu prezesa. Obecnie zasiada też w zarządach dwóch spółek kojarzonych z partią, tj. "Geranium" i "Srebrna”, a niedawno drugi raz z rzędu został wybrany na radnego Warszawy.

Zarobki kierowcy Jarosława Kaczyńskiego

Jak każdy z samorządowców, Cieślikowski złożył oświadczenie majątkowe na koniec kadencji 2014-2018. Co z niego wynika?

Według stanu na 17 września, kierowca Jarosława Kaczyńskiego zarobił 139 tys. złotych. Trzeba tu zaznaczyć, że kwota obejmuje okres 8 i pół miesiąca - od początku roku do 17 września. To z kolei daje średnie zarobki w wysokości 17 tysięcy złotych miesięcznie.

Na jedną umowę o pracę Cieślikowski zarobił 77,6 tys. zł brutto, na drugą - 13,9 tys. zł. Jako prezes spółki "Geranium” 16 tys. zł, a jako członek zarządu "Srebrna" 12 tys. zł. Z kolei jako warszawski radny 19,7 tys. zł. Jak wylicza WP.pl, Cieślikowski jest też właścicielem kilku nieruchomości i działek. Zgromadził też całkiem pokaźne oszczędności – 344,2 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Prezes PiS Jarosław Kaczyński grozi palcem posłance

Jacek Cieślikowski i Jarosław Kaczyński.
Jacek Cieślikowski i Jarosław Kaczyński. Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

logo Tu się dzieje