18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi, że dzieci zapłacą

Polityk PO o 500+: "Polacy będą musieli zwrocić pieniądze"

03.07.2019  10:20
Pieniądze z 500+ do zwrotu? Jan Grabiec ostrzega
Pieniądze z 500+ do zwrotu? Jan Grabiec ostrzega Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Koalicja Europejska zapewniała, że jeśli wygra wybory, nie zabierze 500+, o czym mówił m.in. Grzegorz Schetyna. Okazuje się jednak, że Polacy będą musieli oddać świadczenie niezależnie od tego, czy opozycja przejmie władzę.

Festiwal rozdawnictwa trwa w najlepsze, PiS szasta na lewo i prawo cudzymi pieniędzmi, a program „Rodzina 500 Plus” już działa i Polacy dostają pieniądze na pierwsze dziecko. Opozycja chyba nie może się pogodzić z tym, że Jarosław Kaczyński bezkarnie ogrywa ich za "pieniądze wszystkich Polaków".

Rzecznik Platformy Obywatelskiej poseł Jan Grabiec powiedział w TVN24, żeby nie cieszyć się z przelewów i programów socjalnych, które są na kredyt i nie pochodzą z konta partii PiS. Ostrzegł, że „te pieniądze trzeba będzie zwrócić".

Zaznaczył, że Platforma Obywatelska nie odbierze 500 Plus i nie zmieni wieku emerytalnego, ale „tutaj nie ma nic za darmo”. Zapowiedział, że dzieci, które dzisiaj dostają pieniądze od PiS wkrótce będą je zwracać np. w rosnących podatkach.

Czy Grabiec mówi prawdę, że Platforma nie podniosłaby wieku emerytalnego? Trudno mu wierzyć, bo już raz to zrobili. Donald Tusk obiecywał podczas swojego expose, że jego rząd nie będzie podnosił podatków. Cóż, nikt nie da nam tyle ile politycy mogą obiecać…

Czytaj także