18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak w Sejmie traktują "zwykłego posła". Jarosław Kaczyński cieszy się specjalnymi względami

Redakcja
14.02.2019  11:35
Jarosław Kaczyński przywileje
Jarosław Kaczyński przywileje Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Jarosław Kaczyński może liczyć w Sejmie na specjalne, wyjątkowe przywileje - podaje "Rzeczpospolita". Prezesowi PiS można dużo więcej, niż innym politykom.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński często podkreśla, że jest tylko zwykłym posłem. Tymczasem dużo i od dawna mówi się o tym, że to tak naprawdę on rządzi Polską, tylko z tylnego fotela. Teraz okazuje się jeszcze, że w Sejmie cieszy się specjalnymi względami.

Specjalne względy w Sejmie

Odkąd politycy Nowoczesnej wwieźli w bagażniku na teren sejmu członków organizacji Obywatele RP, każdy samochód jest dokładnie sprawdzany przez ochroniarzy. Prawie każdy. Limuzyna Jarosława Kaczyńskiego jest bowiem jedyną, w której nie trzeba przy wjeździe na teren Sejmu otwierać bagażnika.

Według przepisów, kontroli powinien być poddawany każdy samochód. Dlaczego ten należący do prezesa PiS jest wyjątkiem? Tego Centrum Informacyjne Rządu nie zamierza wyjaśniać.

Więcej przywilejów "zwykłego posła"

"Zwykły poseł" Kaczyński może w Sejmie dużo więcej. Poza brakiem kontroli auta po budynku porusza się w obstawie. Ochroniarze nie opuszczają go nawet w kuluarach, choć wedle przepisów, nie mają prawa tam wchodzić. 

Ponadto, w przeciwieństwie do innych polityków, Kaczyński nie wchodzi do Sejmu zwykłym wejściem, tylko dostaje się do niego przez drzwi marszałka. Dlaczego? Tego także nie wyjaśniono.

W przywilejach prezesa nie widzą niczego złego politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Wolałbym, aby opozycja skupiła się na ważniejszych tematach, niż ciągłe śledzenie prezesa - skomentował "Rzeczpospolitej" poseł PiS Jan Mosiński.

Przeczytaj więcej
Komentarze