18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielki gest, niewielka kwota

Dobrotliwy prezes oddaje 13. emeryturę. Poszła na cele charytatywne

Emilia Waszczuk
19.06.2019  10:08
jarosław Kaczyński przekazał trzynastą emeryturę chorym na autyzm
jarosław Kaczyński przekazał trzynastą emeryturę chorym na autyzm Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zatrzymał dla siebie trzynastej emerytury. Gratisowe środki ze swojej skarpety przekazał na rzecz chorych.

Jarosław Kaczyński zarządził trzynastą emeryturę, ale jej nie przyjął. Prezes, który zarabia rocznie prawdziwe kokosy, a przy okazji dostaje z ZUS-u blisko 7 tysięcy złotych miesięcznie, postanowił "gratis" przekazać bardziej potrzebującym.

Dzieci z autyzmem dostały wsparcie

Pieniądze od Jarosława Kaczyńskiego popłynęły do stowarzyszenia Dalej Razem z Zielonej Góry. To organizacja zajmująca się pomocą osobom z autyzmem - prowadzi szkołę i przedszkole, planuje też otwarcie specjalnego hostelu.

Czemu akurat Dalej Razem? Prezesa poprosił o to tata jednego z podopiecznych stowarzyszenia. Zielonogórska organizacja datkiem okazała się mocno zdziwiona.

Na początku myślałem, że ktoś zrobił sobie z nas żart. Staraliśmy się zweryfikować nadawcę. Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze - powiedział Gazecie Wyborczej prezes Dalej Razem Sebastian Cycuła.

Pieniądze prezes wpłacił na poczcie - nic dziwnego, w końcu nie korzysta z konta, więc i przelewu z banku nie miał jak zrobić.

Wielki gest, ale nie kwota

Choć prezes PiS emerytury co miesiąc dostaje około 6,6 tysiąca złotych, datek na rzecz Dalej Razem był dużo, dużo niższy. Dlaczego? Bo "trzynastka" PiS wynosiła tyle samo dla szarego, biednego obywatela i wielkiego szefa wielkiej partii politycznej. Było to dokładnie 1100 złotych brutto, czyli zaledwie 888 złotych i 25 groszy netto.

Mimo wszystko organizacja się cieszy, a i prezesowi należą się słowa uznania,. Wszak każda kwota, od każdego darczyńcy, bywa na wagę złota. Zwłaszcza, że organizacje pomagające osobom chorym w Polsce, często robią dla podopiecznych dużo więcej, niż zapewnia im państwo.

Przeczytaj więcej
Komentarze