18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezesowi życzymy odpoczynku

Jarosław Kaczyński „poważnie chory”. Wycofuje się z polityki

21.03.2023  12:44
Jarosław Kaczyński wycofuje się z polityki z powodu choroby
Jarosław Kaczyński wycofuje się z polityki z powodu choroby Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jak czytamy na Onecie, powrót Beaty Szydło do polskiej polityki może być związany ze stanem zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS ma być poważnie chory i musi zawiesić swoją podróż po kraju co najmniej do połowy kwietnia.

Częścią kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości jest intensywny objazd całego kraju. Zaangażowani w to mają być m.in. Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. Była premier wróciła z Brukseli do krajowej polityki, ponieważ ma dostać „ważną rolę do odegrania” w nadchodzącej kampanii, jak podaje Onet.

PiS tylko z Solidarną Polską, a może i z innymi siłami gotowymi poprzeć nasz projekt, jest w stanie zwyciężyć. Wszyscy w Zjednoczonej Prawicy muszą dać z siebie wszystko, nic nas tak nie osłabia, jak kłótnie

- mówiła Beata Szydło w wywiadzie dla „Sieci”.

Beata Szydło jest postrzegana wśród działaczy partii jako przyczyna sukcesu wyborczego w 2015 roku i twarz tzw. dobrej zmiany. Niektórzy mogliby nawet chcieć jej powrotu na fotel szefowej rządu.

Jarosław Kaczyński poważnie chory. Wycofuje się z polityki

Powrót Beaty Szydło może być także związany z „niedyspozycją i skutkami poważnej choroby” Jarosława Kaczyńskiego, jak podaje Onet. Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął na jesień objazd po Polsce i chciał odwiedzić przez wyborami wszystkie 94 okręgi partyjne.

Swoje tournée Kaczyński musiał przerwać przez operację kolana, a na trasę miał wrócić na przełomie stycznia i lutego. Okazało się, że z jego zdrowiem jest znacznie gorzej, niż sądzono. Według informatorów Onetu, Kaczyński nie wróci do polityki przed świętami wielkanocnymi. Ponadto nie chodzi wyłącznie o problemy z kolanem. Prezes PiS zmaga się z osłabieniem organizmu spowodowanym sepsą pooperacyjną.

Na szczęście sepsę szybko udało się zdiagnozować, co pozwoliło wdrożyć odpowiednie i skuteczne szpitalne leczenie. Prezes Kaczyński powinien powrócić w pełni do swoich obowiązków w połowie kwietnia po Wielkanocy

- mówi informator Onetu z Nowogrodzkiej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także