18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Olszański chce do Sejmu

Jaszczur założył partię. "Start w wyborach, oczyścimy Polskę"

Wojciech Kozicki
06.07.2023  11:48
Jaszczur ma partię polityczną. Olszański zapowiada start w wyborach
Jaszczur ma partię polityczną. Olszański zapowiada start w wyborach Fot: Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Wojciech Olszański, czyli nacjonalistyczny patostreamer Jaszczur, wchodzi do polityki. Założył partię Rodacy Kamraci. Zapowiedział start w wyborach i przejęcie władzy w Polsce. Konfederacja ma konkurencję na prawicy?

Wojciech Olszański, czyli internetowy Jaszczur, nie lubi nikogo. Przeszkadzają mu m.in. Białorusini w Polsce, Unia Europejska, Ukraina, osoby LGBT, USA, szczepionki. Prorosyjski nacjonalista, uważający się za spadkobiercę nieistniejącego Związku Jaszczurczego, niedawno został zatrzymany, ale wyszedł z więzienia i założył partię polityczną Rodacy Kamraci.

Jaszczur do Sejmu? Olszański założył partię i ma program wyborczy

Jak podaje „Rzeczpospolita”, Wojciech Olszański jesienią chce z Rodakami Kamratami wystartować w wyborach do Sejmu. Sąd Okręgowy w Warszawie pozwolił zarejestrować Olszańskiemu ugrupowanie polityczne. Program wyborczy Jaszczura jest prosty…

Naszym zadaniem jest oczyścić nasz dom Polskę. Przed nami kupa roboty. Jesteśmy niebezpieczni, ale tylko dla wrogów polskiego interesu narodowego. Jesteśmy nacjonalistami, ale nie szowinistami. Nasz nacjonalizm będzie oparty o prawo, a nie o prześladowania czy rasizm - zapowiada Wojciech Olszański (Rzeczpospolita)

Olszański chce m.in. odebrać prawa wyborcze mniejszościom narodowym i ograniczyć wpływy działaczy LGBT. Jego partia chce m.in. zreformować ZUS i zlikwidować podatek dochodowy.

Przypominamy, że 30 kwietnia Olszański zakończył odbywanie kary sześciu miesięcy więzienia za publiczne nawoływanie do zabójstwa. Powiedział niedawno, że „osobiście zastrzeliłby syna, gdyby okazał się pedałem”.

Olszański uchodzi za jedną z najgroźniejszych postaci życia publicznego. Często określany jest mianem patostreamera, proputinowskiego ksenofoba, antysemity i faszysty

- pisze Rzeczpospolita.

A może koalicja z Konfederacją?

logo Tu się dzieje