18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co tam się dzieje?!

Jest pierwsze oficjalne potwierdzenie! PiS DOGADUJE SIĘ z PSL!

25.10.2023  18:36
PiS dogaduje się z PSL
PiS dogaduje się z PSL Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER, Filip Naumienko/REPORTER

Posłanka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Urszula Nowogórska, przyznała, że otrzymała propozycję przejścia do PiS. Partia rządząca rozpaczliwie szuka kogoś, z kim stworzy rząd, a Mateusz Morawiecki jest gotów na wszystko.

Wybory parlamentarne wygrało PiS i to nawet z niezłą przewagą nad drugą Koalicją Obywatelską. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma jednakże za mało mandatów, żeby rządzić samodzielnie lub w koalicji z Konfederacją. Już po ogłoszeniu sondażu late poll rozpoczął się płomienny romans PiS i PSL, choć był on i pozostaje jednostronny. Takie umizgi szybko zostały wyśmiane przez rzecznika Miłosza Motykę. Podobnie zareagował Władysław Kosiniak-Kamysz, a jeszcze przed wyborami w tym tonie wypowiadał się Szymon Hołownia.

To znaczy, że zbliżają się rządy obecnej opozycji. Choć rzekomo PiS oferował Kosiniakowi-Kamyszowi nawet urząd prezydenta, liderzy opozycji oświadczyli, że wspólnie obejmą rządy, a premierem będzie Donald Tusk. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość może zacząć się sypać – zaczęło się szukanie winnych, dymisje, zapowiedź bitwy z Suwerenną Polską, a prezydent mianował nowego szefa gabinetu.

Pojawiają się jednak głosy dotyczące tego, co może zrobić prezydent Andrzej Duda – chodzi znowu o postać Kosiniaka-Kamysza, który mógłby zostać potencjalnie premierem. Duda wykorzystałby tutaj ostatnie tarcia na linii PSL-Lewica. Innym rozpatrywanym wariantem mogłyby być także przyśpieszone wybory na wiosnę.

Konsultacje u prezydenta. O czym Duda rozmawiał z Morawieckim?

Kto stworzy rząd? W tym tygodniu Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami partii, które weszły do Sejmu. Miało miejsce spotkanie m.in. z obecnym premierem Mateuszem Morawieckim, a wizytę w Pałacu złożył również były i przyszły premier Donald Tusk. Dziś pojawili się natomiast liderzy Lewicy, Trzeciej Drogi i Konfederacji. Co zrobi Duda? Komu powierzy misję stworzenia rządu? Być może prezydent stworzył z Kaczyńskim jakiś plan na utrzymanie władzy.

W konsultacjach uczestniczył także niedawno mianowany na szefa gabinetu prezydenta RP Marcin Mastalerek. W rozmowie z TVN24 uchylił on rąbka tajemnicy o tym, co planować może PiS. Jego zdaniem zarówno Morawiecki, jak i Tusk „byli przekonujący i obaj wierzyli w siebie”. Zarazem obecny premier ma plan na stworzenie rządu, który został przedstawiony Dudzie.

Czy PiS przeciągnie do siebie PSL? Jest pierwsze oficjalne potwierdzenie, że PiS dogaduje się z politykami PSL

Posłanka PSL Urszula Nowogórska wyznała, że miała propozycję przejścia do Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Onetem opowiedziała o tym, że skontaktował się z nią polityk PiS z tzw. „góry”.

Od początku mówię jasno, że chcę tworzyć nową większość sejmową po stronie dotychczasowej opozycji. Zdania nie zmienię. Mogę jednak zdradzić, że nie rozmawiałam z nikim z lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości tylko z kimś z „góry” tej partii. Ucięłam bardzo szybko tę rozmowę i stwierdziłam, że nie jestem taką ofertą zainteresowana - mówiła Nowogórska dla Onetu.

Jak podaje Onet, podobną ofertę miał otrzymać poseł PSL Stefan Krajewski, którego pytał o to senator z PiS. Powiedział mu, że „nie ma szans”. Tymczasem Mateusz Morawiecki miał przekonywać prezydenta Dudę, że ma plan na stworzenie rządu. Zapewne chodzi o dalsze umizgi do PSL, które najprawdopodobniej spalą na panewce.

NIE PRZEGAP:

Grzegorz Borys mógł „zejść pod ziemię” jak kret?! Szokujące doniesienia

To koniec Grzegorza Borysa?! SŁYCHAĆ STRZAŁY, policja jest na miejscu

Kolega z wojska Borysa przerywa milczenie! Wyjaśnił, dlaczego zabił syna

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje