18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawa wagi państwowej

Joachim Brudziński z ważną misją! O dobro kraju dba otwierając pocztę

21.05.2019  08:03
Minister Brudziński i kampania wyborcza na poczcie
Minister Brudziński i kampania wyborcza na poczcie Fot: Twitter/Stanisław Gawłowski

Joachim Brudziński wziął udział w uroczystości wagi państwowej - otworzył placówkę Poczty Polskiej. Oczywiście w ramach kampanii wyborczej.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przebywa podobno na urlopie, ale nie znaczy to, że nie jest aktywny. Nie zajmuje się jednak ani ściganiem (jak obiecał) osób odpowiedzialnych za utrudnianie matur (alarmy bombowe sparaliżowały setki szkół na początku maja), ani innymi ważnymi dla Polski sprawami. Nie pojechał też na ryby, choć na Twitterze zapewnia, że zajmie się tym już w sobotę.

Co więc robi? Coś, co nie ma żadnego, ale to żadnego związku z kampanią wyborczą, pokazywaniem się publicznie, ocieplaniem wizerunku i tak dalej. Joachim Brudziński przeżegnał się i otworzył najważniejszą placówkę poczty w kraju.

Brudziński i poczta wagi państwowej

Teraz oddajmy sprawiedliwość innym placówkom poczty  i przyznajmy - ta nowa, na szczecińskich Pomorzanach, nie jest w żaden sposób wyjątkowa. Nie jest to żadne miejsce ważkie dla państwa, ot zwykły punkt pocztowy. A jednak, za tydzień wybory do Parlamentu Europejskiego, więc polityk musi się pokazać. Mimo urlopu, mimo śmieszności, na jaką przy tej okazji się naraża.

Państwo tutaj, wraca, państwo w rozumieniu instytucjonalnym, które ma służyć mieszkańcom - mówił  Joachim Brudziński. - Warto nadmienić o czasie, kiedy państwo w wymiarze instytucjonalnym było tutaj zwijane i likwidowane, bo nic się nie opłacało; Pocztę Polską likwidować, bo się nie opłaca, Ruch likwidować nie opłaca się, posterunki policji z 800 zlikwidować połowę, połączenia komunikacyjne, autobusowe, PKS-y prywatyzować, likwidować

- rozwodził się, nawiązując oczywiście do wyborczych obietnic PiS i ich planów odbudowy tego, co przez osiem (już nie ostatnich) lat Platforma napsuła.

Jak podaje 24kurier.pl, Poczta Polska w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyła aż 280 nowych punktów. Czyż to nie znamienne, że akurat ten jeden, szczeciński, w czasie kampanii i tuż przed wyborami, otwierał sam minister?

Ksiądz i minister otwierają pocztę

Otwarcie było oczywiście typowo polskie - z księdzem, kropidłem i odmówioną modlitwą. Duchowny poświęcił listy i pocztówki, pobłogosławił znaczki, rzucił przychylnym okiem na patriotyczne gadżety i "Przepisy siostry Anastazji" a Brudziński przyklepał wszystko znakiem krzyża. Byle tylko nikt nie pomyślał, że to miejsce świeckie.