18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszyscy o niej mówią

Jolanta Kwaśniewska mocno uderzyła w Kaczyńskiego

29.06.2019  12:14
Jolanta Kwaśniewska mocno uderzyła w Kaczyńskiego
Jolanta Kwaśniewska mocno uderzyła w Kaczyńskiego Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jolanta Kwaśniewska zdecydowanie była jedną z najbardziej lubianych przez Polaków pierwszych dam. Teraz wypowiedziała się na temat mocno polityczny.

Jolanta Kwaśniewska, kiedy jeszcze była pierwszą damą - wzbudzała w Polakach ogromną sympatię. Kiedy jej mąż skończył drugą kadencję prezydentury - wiele głosów obstawało za tym, aby to Jolanta tym razem ubiegała się o urząd prezydenta. Ta jednak nie zdecydowała się.

Gdyby to zrobiła, być może nasza rodzima polityka wyglądałaby teraz nieco inaczej. Przez długi czas Kwaśniewska nie wypowiadała się na temat tego, co dzieje się aktualnie w naszym kraju. W końcu postanowiła jednak przerwać milczenie. 

Jolanta Kwaśniewska mocno wypowiedziała się o polityce

Szczególnie mocno oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu, którego partia pod jego wodzą realnie sprawuje niemalże wyłączną władzę w naszym kraju. Jolanta Kwaśniewska w wywiadzie dla "Wprost" zupełnie się nie hamowała. 

Pamiętam, że kiedy w grudniu 2005 roku byliśmy z mężem na zaprzysiężeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, miałam taką myśl. „Pracowaliśmy przez dziesięć lat na maksa, ale są efekty. Sprawy dla Polski idą w dobrą stronę, nikt już tego – mówiąc kolokwialnie – nie spieprzy”. Widzę, że mój optymizm był przedwczesny – mówiła dla „Wprost” ostra jak brzytwa Kwaśniewska. 

Wydawać by się mogło, że jak na nią to już były bardzo mocne słowa. Potem jednak dalej puściła wodzę ostremu językowi. Okazuje się, że Kwaśniewska pokłada już nadzieję jedynie w Polakach. Namawiała wręcz do... protestów. 

Elity same nic nie zrobią, trzeba iść do urn wyborczych. A czasem także na ulice, jak w czasie marszu „czarnych parasolek”. Przecież to Polki i Polacy z parasolkami przestraszyli Jarosława Kaczyńskiego! Prezes nie boi się swoich oponentów politycznych, a przestraszył się Polaków – powiedziała.

Okazuje się, że wciąż podtrzymuje swoje trzymanie się z dala od polityki, chociaż z ciężkim sercem bo tak źle patrzy jej się na to, co się aktualnie dzieje. 

Ostatnio młodzi ludzie zawiązali nawet komitet na rzecz mojego startu w wyborach prezydenckich. To bardzo miłe. Jednak nie widzę siebie w tej roli, nigdy tego nie chciałam. Po co mi polityka? Zwłaszcza taka jak dziś – brudna, brutalna. Może nawet więcej – niemoralna. Zadziwia mnie, że politycy próbują traktować Polaków jak idiotów – podsumowała.

Co jak co, ale z takimi ostrymi poglądami być może popełnia błąd nie wchodząc do polityki. 

Przeczytaj więcej
Komentarze