18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS chce chronić przed...

Kaczyński bierze się za seksualizację dzieci. "Szkodliwe praktyki"

Wojciech Kozicki
04.05.2023  15:46
Kaczyński bierze się za seksualizację dzieci. "Szkodliwe praktyki"
Kaczyński bierze się za seksualizację dzieci. "Szkodliwe praktyki" Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński i kolejna kontrowersyjna wypowiedź. Tym razem prezes PiS bierze się za seksualizację dzieci. Zamierza bronić dziatwy przed "szkodliwymi praktykami". Rząd już szykuje nową ustawę.

Jarosław Kaczyński ma swoją wizję świata, w którym kobiety dają w szyję, by się nie rozmnażać, a dzieci są poddawane niecnej seksualizacji. Podczas oświadczenia dla mediów dot. konsultacji ws. ochrony dzieci ogłosił, że podpisał się pod społeczną inicjatywą mającą bronić najmłodszych Polaków przed "szkodliwymi praktykami". Takowe działania zapowiadał również Krzysztof Sobolewski w Radiu ZET.

Chodzi o to, by dzieci nie były poddawane praktykom, które są dla nich szkodliwe i które mogą prowadzić do zmian psychicznych i trudności, kiedy będą starsze – powiedział Jarosław Kaczyński.

Kaczyński kontra seksualizacja. PiS ustawowo ochroni dzieci w Polsce?

Jak wyjaśnił Kaczyński, obecnie nie ma w Polsce bariery prawnej, która powstrzymywałyby seksualizację dzieci. Zapowiedział, że poprze starania o uchwalenie stosownej ustawy. Wkrótce ma rozpocząć się zbieranie podpisów pod społeczną inicjatywą.

O jakie konkretnie praktyki chodzi? Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyjaśniła z czym konkretnie chce ustawowo walczyć PiS.

Dziewczynki miały się przebrać za chłopców, a chłopcy za dziewczynki. I kiedy matka zobaczyła zdjęcie swojego syna przebranego za dziewczynkę, wiedziała już, skąd były łzy u dziecka. Wtedy spotkałam się z kolegami z rządu i wiedzieliśmy, że trzeba coś zrobić, aby chronić dzieci. Ta ustawa jest pierwszym krokiem i nie ostatnim, bo rodzice podczas tego marcowego spotkania zapowiadali, że mają wiele pomysłów i inicjatyw i nad każdą z nich się pochwalimy. Rodzic naprawdę dzisiaj nie wie, co dzieje się w internecie, w szkole czy przedszkolach. Konstytucja gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci w zgodzie z wartościami, które sami wyznają. Szkoła ma pomóc rodzicom w wychowaniu ich dzieci  – powiedziała Elżbieta Witek.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje