18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Relacja z posiedzenia Sejmu

Kaczyński broni Witek. Ostro w Sejmie

13.11.2023  13:18
Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji - relacja na żywo z Sejmu
Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji - relacja na żywo z Sejmu Fot: Piotr Molecki/East News

Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji – relacja na żywo. Odbyło się ślubowanie posłów. Jarosław Kaczyński dla Polsat News zapowiedział co zrobi PiS w sprawie Prezydium Sejmu. Elżbieta Witek albo NIKT?

Pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Zbliża się czas wyboru nowego prezydium. Partie lewicowe protestują i nie zgadzają się, by Elżbieta Witek była zgłaszana przez PiS. W porannym programie Polsat News "Graffiti" Magdalena Biejat z Lewicy Razem
stanowczo wyraziła sprzeciw ze względu na łamanie przez Witek sejmowego regulaminu. Jarosław Kaczyński w Sejmie ostro skomentował tę wypowiedź.

Posiedzenie Sejmu. Kaczyński broni Witek

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że jego partia stawia na Elżbietę Witek. Zapewnił, że jeżeli nie uda się jej wybrać do prezydium, to "nie będą już nikogo zgłaszać". 

Nie będziemy zgłaszać nikogo innego niż Elżbietę Witek. To jest przedsięwzięcie całkowicie niezgodne z dotychczas stosowaną praktyką. Nie pogodzimy się z taką sytuacją
- powiedział Kaczyński reporterce Polsat News w Sejmie.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że kandydatem jego formacji na stanowisko wicemarszałka Sejmu będzie Włodzimierz Czarzasty. Zgodnie z umową koalicyjną, Czarzasty ma być marszałkiem rotującym z Szymonem Hołownią.

Kandydatem PSL na wicemarszałka Sejmu jest obecny wicemarszałek tej izby Piotr Zgorzelski. Wspólnym kandydatem Trzeciej Drogi, KO i Lewicy na marszałka Sejmu jest Szymon Hołownia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje