18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wezwać lekarza czy egzorcystę?

Kaczyński chwali życie w Polsce. "Pielęgniarkom zarobki rosną"

Wojciech Kozicki
14.11.2022  13:07
Kaczyński chwali życie w Polsce. "Pielęgniarkom zarobki rosną"
Kaczyński chwali życie w Polsce. "Pielęgniarkom zarobki rosną" Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Jarosław Kaczyński i odlotowe spotkanie z wyborcami w Żywcu. Odlotowe, bo prezes PiS znów odleciał. A może on po prostu wciąż nie wylądował? Opowiadał jak dobrze jest w Polsce za rządów PiS i jak świetnie zarabiamy.

Jarosław Kaczyński w Żywcu pokazał jak bogatą ma wyobraźnię. Nie dość, że straszył FBI i mówił o edukatorach seksualnych „dobierających się do dzieci”, to opowiadał jak cudownie jest w Polsce za rządu PiS. Klasycznie, najbardziej krytykował poprzedni rząd i obecną „partię niemiecką w Sejmie”. Nie mogło też zabraknąć przytyków do Donalda Tuska. Ostrzegł, że Niemcy chcą zabrać niepodległość Polski, obecna opozycja broni emerytowanych funkcjonariuszy UB, a Platforma Obywatelska mogła dostawać podejrzane pieniądze z Niemiec. A za PiS? Żyje się cudownie jak w bajce!

Kaczyński mówi jak dobrze jest za rządów PiS

Ach, ileż prezes PiS dobrego zrobił dla Polaków. Już jako premier jeździł po Polsce i przywoził do wsi „urządzenia do internetu”. Dzielnie obniża bezrobocie i opanował „rabunek finansów publicznych”. Podkreślił jak PiS wspiera polskie rodziny.

Polska przestała dać się okradać. Ściągaliśmy co roku z rynku coraz większą sumę kosztem tych, którzy nas okradali na wielką skalę. Tylko dzięki temu mogliśmy poprawić los polskich rodzin. To jest 500+, wyprawka, rodzinny kapitał opiekuńczy, 13. i 14. emerytury, waloryzacje, wydatki na ludzi niepełnosprawnych – powiedział Kaczyński w Żywcu.

Prezes PiS podkreślił, że za PiS dwukrotnie wzrosły wydatki na służbę zdrowia. Lekarze w Polsce zarabiają na poziomie zachodnioeuropejskim, a „pielęgniarkom bardzo wzrosło”. Jeżeli chodzi o inne grupy „wyraźnie rośnie i podciągamy”. Byłoby lepiej, ale politycy poprzedniego rządu zbierali pieniądze Polaków na swoich prywatnych kontach.

To zmiana ustroju. Od koncepcji prostackiego liberalizmu, przechodzimy do koncepcji polskiego republikanizmu. Dajemy Polakom większą możliwość rozwoju - wyobraził sobie Kaczyński.

Kaczyński podkreślił, że rząd PiS chce, aby było w Polsce drogi. Tak, prezesie, dzięki tobie mamy drogi... drogi prąd, drogi chleb, drogi węgiel. Sukces!

Czytaj także