18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wykazał się wielką wiedzą!

Kaczyński: Lekarz musi być jak ksiądz! „Pogoń za pieniądzem”

05.12.2022  10:19
Lekarz ma być jak ksiądz
Lekarz ma być jak ksiądz Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński kontynuuje swoje dziwaczne tournée po Polsce, w którym przedstawia swoje specyficzne spojrzenie na rzeczywistość. Świat, w którym żyje jest jednak trochę inny od naszego. Teraz głośno jest o jego wypowiedzi na temat lekarzy.

Wielka odyseja prezesa trwa! Tym razem Kaczyński trafił do Nowej Soli w województwie lubuskim, gdzie opowiadał m.in. o stanie polskiej służby zdrowia. Lekarzom oberwało się za to, że chcą zarabiać. "Pogoń za pieniądzem jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na temat lekarzy.

Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia. Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo. Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać

- opowiadał dalej.

Kaczyński: Lekarz ma misję jak ksiądz

Prezes PiS rozumie, że zarobki lekarzy powinny być wysokie nie tylko ze względu na kompetencje i społeczne znaczenie zawodu, ale także ze względu na pracę włożoną w zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie. W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduję się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi działania służby zdrowia. (…) Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić

- wyjaśniał Kaczyński swój punkt widzenia.

Najbardziej oberwało się lekarzom za to, że nie mają poczucia misji. Jego zdaniem błędy zdarzają się dlatego, że lekarz nie ma pewnej ręki. Podobno gdy zapytał kiedyś, czemu lekarzom drżą ręce, to spodziewał się zapewnienia o alkoholizmie, ale niestety, dowiedział się wtedy strasznej wieści:

A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów. Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej. Wiecie państwo, że tak nie jest. Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta.

- orzekł Jarosław Kaczyński.

Jako przykład zawodu, w którym ludzie najbardziej kierują się misją, a nie zarobkami, prezes PiS podał księży.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także