18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński obiecuje

500 plus na krowę, 100 zł na tucznika

Emilia Waszczuk
06.04.2019  16:16
PiS obiecuje 500 plus na krowę
PiS obiecuje 500 plus na krowę Fot: Planeta.pl

Na sobotniej konwencji PiS w Kadzidle padły mocne deklaracje wobec rolników. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział istną rewolucję i dopłaty po 500 złotych na krowy i 100 za świnie.

500 plus nie tylko dla dzieci! Według najnowszych deklaracji PiS, pieniądze przypadną też krowom. Niestety, o ile te liczyć mogą na pokaźną sumkę, świniom dostaną się ochłapy - tylko 100 złotych na główkę.

Jeśli myślicie, że żartujemy, wyprowadzamy Was z błędu. Jarosław Kaczyński popłynął bowiem w deklaracjach i zapowiedział program Krowa+. Naprawdę.

500 plus na krowę

W Kadzidle padło wiele ważnych słów. Politycy zachęcali do głosowania na jedyną partię przyjazną i wierną rolnikom (wbrew pozorom, ma być to PiS, nie PSL) i usłyszeliśmy, że cała kiełbasa wyborcza została już zapowiedziana, a teraz będą już tylko obietnice do pokrycia.

Wszystko to przebił Jarosław Kaczyński, który rolnikom obiecał pieniądze. Takie, na jakie dotąd nie mogły liczyć nawet (wbrew wstępnym obietnicom) dzieci.

Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej - powiedział.

Co z rolnikami, którzy zwierząt nie hodują, zajmują się za to uprawą roślin? Im również nie stanie się krzywda, choć na 500 plus od kłosa zboża raczej nie mają co liczyć.

Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Oni też muszą dostawać dodatkowa wsparcie. To jest bardzo ważne - powiedział prezes, ale co to dokładnie znaczy, tego jak na razie nie wiadomo.

Nie obyło się też oczywiście bez ataku na opozycję. Kaczyński poinformował rolników, że PO, PSL i SLD o nich nie dbali, UE ich dyskryminowała, i głowa PiS w tym, by w końcu to zmienić.

Czytaj także