18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie my te czołgi 3 pomieścimy?

Kaczyński: polska armia będzie najsilniejsza w Europie

Wojciech Kozicki
05.09.2023  18:03
Kaczyński chce wielkiej armii.  Grał za dużo w gry komputerowe?
Kaczyński chce wielkiej armii. Grał za dużo w gry komputerowe? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Wybory i kampania wyborcza uderzają politykom go głowy. Jarosław Kaczyński zapowiada, że PiS rozbuduje polskie wojsko do granic możliwości. Zdaniem prezesa, już za 2 lata Polska będzie miała najsilniejszą armię w Europie. Ale czy prezes wie, że plastikowe żołnierzyki i figurki z Warhammera się nie liczą? 

W PiS to mają fantazję! Nie było schronów w Polsce i nagle się znalazły…bo policzyli szkoły i kościoły. Teraz Kaczyński znów orbituje zapowiadając przełomowe wzmocnienie polskiej armii. I to już za 2 lata! Przedwyborcze bajki z mchu i paproci sięgają zenitu. Gdy chłopcy z Konfederacji to usłyszeli, aż im hot dog w gardle stanął...

Kaczyński buduje armię. Polska będzie miała najsilniejsze wojsko w Polsce

We wtorek na Targach Kielce rozpoczął się 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Dla Kaczyńskiego to idealna okazja, by snuć epickie wizje o potędze rodem z gry Age of Empires. Trzeba przyznać, mają rozmach. Polska armia będzie najsilniejsza w Europie

Ach, jakaż to będzie armia! Jak huknie z armaty! Jakże dziarsko przybywać będą młodzi ułani pod okienko! Kaczyński zapewnił, że zaskoczą nasinnowacyjność, liczebność i sprzęt. Tak, oczywiście, pewnie stanie się to jak tylko powstanie CPK, a z lotniska w Radomiu będą startować promy kosmiczne na Marsa...

Czy przed zapoznaniem z programem wyborczym PiS-u trzeba skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą?

W obliczu rosyjskiej pełnoekranowej, barbarzyńskiej agresji na Ukrainie oraz działań hybrydowych na naszej wschodniej granicy, nie trzeba już, mam nadzieję, nikomu tłumaczyć, jak ważne są sprawy bezpieczeństwa, a zatem i tego typu targi. Za dwa lata — jak zapowiada minister Mariusz Błaszczak — będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie. Mój brat podkreślał, że siła armii to nie tylko, a nawet nie przede wszystkim jej liczebność – napisał wicepremier Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. (Onet.pl)

Panie prezesie, może czas odpocząć od polityki? Pisanie książek science fiction byłoby super zajęciem! Można bajdurzyć, naginać rzeczywistość, bujać i nie ponosi się żadnych konsekwencji. Prezes PiS ma w tej materii ogromne doświadczenie.

Armia kosztuje całe społeczeństwo, kosztuje podatników, ale jest to konieczne. Niestety, nie każdy chciał wziąć sobie te słowa do serca. Dziś musimy nadrabiać w trybie przyspieszonym zaległości. Zwiększyliśmy wydatki na obronność, zintensyfikowaliśmy proces rozbudowy i modernizacji naszego wojska. Jednocześnie odbudowujemy to, co zniszczyli nasi poprzednicy, odtwarzamy flankę wschodnią, przywracając na niej zlikwidowane jednostki wojskowe oraz wzmacniając ochronę naszych granic- frywolnie fantazjuje Kaczyński. (Super Express)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje