18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mega wyrok!

Kaczyński przegrał w sądzie. Zapłaci 700 tys. złotych!

Wojciech Kozicki
01.12.2022  17:53
Kaczyński przegrał w sądzie. Zapłaci 700 tys. złotych za przeprosiny
Kaczyński przegrał w sądzie. Zapłaci 700 tys. złotych za przeprosiny Fot: Jacek Domiński/REPORTER/East News

Prawo i sprawiedliwość w Polsce jednak istnieją? Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim i teraz czekają go bardzo kosztowane przeprosiny… za ponad 700 tys. złotych!

Ale wyrok! Sąd przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708 tys. 480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Informację przekazał adwokat Jacek Dubois. Wyrok jest jak na razie nieprawomocny.  Za co dokładnie został skazany Kaczyński?

Wyrok sądu. Kaczyński musi przeprosić Sikorskiego i zapłacić

Jak wyjaśnia Radio ZET, sprawa ciągnie się od 2016 roku i początkowo Sikorski ją przegrał. W 2020 roku sąd jednak prawomocnie uznał, że prezes PiS naruszył dobra osobiste Sikorskiego, pomawiając byłego szefa MSZ o zdradę dyplomatyczną i nakazał zamieszczenie przeprosin. Cóż, wolne sądy, mogłyby być szybsze, ale potrafią przywalić z grubej rury.

Radosław Sikorski pozwał w grudniu 2016 roku Jarosława Kaczyńskiego. Były szef MSZ uznał, że prezes PiS naruszył jego dobre imię, zarzucając mu zdradę dyplomatyczną w wywiadach udzielonych Polskiej Agencji Prasowej i Onetowi – przypomina Radio ZET.

Jarosław Kaczyński zarzucił poprzedniemu rządowi zaniechania ws. śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego - zdrada dyplomatyczna – powiedział Kaczyński.

Przypomnijmy, że gdy Kaczyński został w 2020 roku zobowiązany przez sąd do zamieszczenia przeprosin, miał w głębokim poważaniu prawo i sprawiedliwość. Nie wykupił płatnego ogłoszenia. W grudniu 2021 roku sąd postanowił, że Sikorski może ściągnąć przez komornika 46 tys. zł od Jarosława Kaczyńskiego. Teraz sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708 tys. 480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Prezes PiS może oczywiście złożyć zażalenie na decyzję sądu i pewnie to zrobi.

Zuzanna Miąsko z kancelarii Dubois i Wspólnicy w rozmowie z Radiem ZET potwierdziła, że chodzi o kwotę 708.480 zł 

Czytaj także