18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Ważniejszy niż premier"

Kaczyński wraca do rządu. Nowa funkcja

Wojciech Kozicki
21.06.2023  09:53
Kaczyński wraca do rządu. Nowa funkcja, "ważniejszy niż Morawiecki"
Kaczyński wraca do rządu. Nowa funkcja, "ważniejszy niż Morawiecki" Fot: Jan BIELECKI/East News

Zmiany w PiS. Jarosław Kaczyński wraca do rządu. Wirtualna Polska ujawnia co będzie robił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki jest zagrożony? Potwierdzone dymisje wicepremierów w PiS.

Jarosław Kaczyński oficjalnie wraca do rządu. Prezes PiS jednak nie będzie znowu wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Wirtualna Polska ujawnia, że „Kaczyński będzie wicepremierem od wszystkiego”. Oficjalnie przejmie władzę w Polsce? Rmf24.pl dodaje, że "Jarosław Kaczyński wejdzie w miejsce dotychczasowych czterech wiceprezesów Rady Ministrów".

Prezes będzie wicepremierem "od wszystkiego", bez jednej konkretnej dziedziny. Ma spinać cały rząd i pokazać, że przywiązuje wagę do wszystkich kluczowych dziedzin związanych z funkcjonowaniem państwa

- ujawnia Wirtualna Polska powołując się na informatora.

Jarosław Kaczyński wraca do rządu. Co będzie robił w PiS?

Informator Wirtualnej Polski zdradził, że PiS chce wzmocnić pozycję Kaczyńskiego. To dlatego konieczne było pozbawienie funkcji wicepremierów Mariusza Błaszczaka, Jacka Sasina, Piotra Glińskiego i Henryka Kowalczyka. Zostaną zdegradowani jedynie do funkcji konstytucyjnych ministrów obrony, aktywów państwowych i kultury. Teraz „Kaczyński ma być ważniejszy niż Morawiecki”, choć oficjalnie będzie jedynie jego wsparciem.

To ma być dobitny sygnał dla wyborców, jak poważnie podchodzimy do kompleksowej polityki całego rządu. Może być jeszcze ważniejsza niż za pierwszego okresu sprawowania przez niego funkcji wicepremiera

- informuje Wirtualna Polska.

PiS oficjalnie ogłosi zmiany w środę 21 czerwca w samo południe w Pałacu Prezydenckim. Poparcie dla decyzji ma wyrazić prezydent Andrzej Duda. Pewnie nie wspomni o gigantycznych zarobkach i emeryturze Kaczyńskiego, bo po co denerwować owieczki przed strzyżeniem...

Informację o zmianach w PiS i awansie Kaczyńskiego potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Jacek Sasin potwierdził swoją rezygnację w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Blisko 60 proc. respondentów uważa, że Jarosław Kaczyński nie powinien wracać do rządu. Większość stanowią ci, którzy mają zdecydowane stanowisko w tej sprawie i na pytanie o ponowne wejście prezesa PiS do Rady Ministrów odpowiedzieli "zdecydowanie nie" (49,7 proc.)

- podaje rmf24.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje