18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opozycja nie daje muuu spokoju

Kaczyński zapowiada dojenie Unii Europejskiej

08.04.2019  11:41
Kaczyński zapowiedział dojenie Unii Europejskiej

Jarosław Kaczyński namieszał w Kadzidle. Prezes PiS zapowiedział dotacje dla rolników, którzy mieliby otrzymać pieniądze na świnie i krowy. Internauci natychmiast zasypali sieć memami, a głos w sprawie postanowili zabrać także politycy.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS i szeregowy poseł, jest wyjątkowo hojny w rozdawaniu pieniędzy, których nie ma. Nauczycielom upragnionej podwyżki dać nie chce, ale zapragnął nieco rozpieścić rolników. Na spotkaniu w Kadzidle ogłosił program 500+ na krowę wypasaną na pastwiskach, a do tego rolnicy otrzymają 100 złotych na tucznika hodowanego na słomie. Kto bogatemuuu zabroni?

„Krowa Plus” - będzie "dojenie" Unii Europejskiej?

Pieniądze na pierwsze dziecko się znajdą, więc PiS da też fundusze na krowy i świnie. Niespodzianka, Kaczyński tym razem nie zabierze pieniędzy Polakom, by później im je rozdać. Rolnicy mają dostać dopłaty od Unii Europejskiej. Napisał o tym Zbigniew Kuźniuk na Twitterze. Przypomina, że w Europie są kraje, które realizują podobne programy.

Politycy komentują  - chcą podłożyć świnię Kaczyńskiemu?

Politycy komentuję w mediach społecznościowych zapowiedzi z Kadzidła. Adrian Zandberg (partia Razem) uważa, że Kaczyński rzucił jedynie „przynętę na haczyku”, a rolnicy nie dostaną ani złotówki. Określił to jako darmowe naganianie wyborców. Joanna Senyszyn chce natomiast wiedzieć, czy pieniądze będą przyznawane na drugą, czy na pierwszą krowę. Tomasz Lis podejrzewa, że w sekrecie realizuje się program „kaczka plus”.

W sprawie głos zabrał też Robert Biedroń, który również zapowiedział festiwal rozdawnictwa. Jednak oburza go, że początkujący nauczyciel będzie zarabiał mniej niż ktoś, kto ma 4 krowy w gospodarstwie.

Beata Mazurek z PiS oraz premier Morawiecki bronią pomysłu prezesa PiS. Uważają, że to sposób, by zapobiec niesprawiedliwemu podziałowi pieniędzy pomiędzy krajami członkowskimi UE.

Stanisław Tyszka proponuje rozszerzenie programu. Pieniądze dostaliby również właściciele osłów, pszczół, myszy, pająków i kóz. Robert Gwiazdowski sugeruje, by pieniądze dostawać też za kota.

Czytaj także