18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityk PiS chciał złożyć świąteczne życzenia. Jego wpadka to hit internetu!

Redakcja
20.12.2018  16:03
ryszard czarnecki wpadka
ryszard czarnecki wpadka Fot: East News

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki z pewnością miał dobre chęci. Przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia postanowił złożyć politykom Parlamentu Europejskiego szczere życzenia. Niestety nie wszystko wyszło zgodnie z planem.

Ryszard Czarnecki rozesłał do pracowników PE świąteczne kartki, na których… pozuje on sam. W kwestii estetyki można by polemizować, ale nie tylko o dyskusyjną stylistykę w całym zamieszaniu chodzi.

Taką kartkę wysyła biuro @r_czarnecki do wszystkich posłów i pracowników Parlamentu Europejskiego. Dla spostrzegawczych zagadka: co w niej jest nie tak? [Nie, nie chodzi o estetykę, choć to też] – brzmi na Twitterze wpis tygodnika „Kultura Liberalna”. 

Biuro posła nie ustrzegło się wpadki, bo życzenia złożone w języku angielskim rażą błędem ortograficznym. Uśmiechnięty polityk pozuje na tle choinki, życząc wszystkim "wesołych świąt". Ale czy na pewno „wesołych”? Na kartce widnieje napis "Marry Christmas", co oznacza mniej więcej „Poślub święta”. Poprawna forma to oczywiście "Merry Christmas". 

Nakłanianie do zawarcia związku małżeńskiego z Bożym Narodzeniem rozbawiło internautów. Zwłaszcza, że Czarnecki powinien posługiwać się angielskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym - nie tylko jako pracownik Parlamentu Europejskiego. Jego pełne imię brzmi w rzeczywistości Richard Henry Czarnecki, bo polityk urodził się… w Londynie.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze