Samozaoranie level hard

Politycy komentują wybory. Niektórym zaszkodziły procenty?

27.05.2019  11:03
Komentarze polityków po wyborach - cokolwiek biora, powinni brać tego połowę...
Komentarze polityków po wyborach - cokolwiek biora, powinni brać tego połowę... Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

PKW trzyma wszystkich w napięciu, wkrótce poda ostateczne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i wciąż jeszcze nie wiadomo, kto dostanie mandat i zostanie europosłem. Politycy komentują już jednak w mediach społecznościowych wyniki i snują plany na przyszłość. Niektórzy zapowiadają dalszą walkę, a niektórym wyraźnie puściły nerwy. A może po prostu odbiło im do końca?

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Piotr Gliński napisał na Twitterze, że to zwycięstwo mimo „mobilizacji komuny, anarchizacji, i brudnych ataków”. Co ciekawe, w poniedziałkowy poranek Grzegorz Schetyna w TVN24 chwalił się wynikiem Koalicji Europejskiej mimo „kilkuletnich ataków ze strony PiS”.

Konfederacja - Korwin rwie włosy z głowy?

Konfederacja zapewne w niedzielę otworzyła szampana, bo podczas wieczoru wyborczego Korwin, Braun, Godek i Liroy zdobyli ponad 6 procent. Zapowiada się jednak niezły kac. Gdy się rano obudzili, zobaczyli, że nagle są pod progiem wyborczym. Krzysztof Bosak zapowiedział, że nie ma się co przejmować i stawiają na strategię długookresową.

Beata Szydło - rekord w wyborach

Beata Szydło zdobyła mandat i pobiła rekord zdobywając ponad pół miliona głosów. Na Twitterze podziękowała wyborcom za zaufanie i zapowiedziała, że „dotrzymają słowa”.

Krzysztof Brejza (Koalicja Europejska) nie ma co liczyć na mandat i wysokie wynagrodzenie europosła. Chwali się jednak swoim wynikiem.

Krystyna Pawłowicz – komentarze i wypowiedzi po wyborach

Krystyna Pawłowicz najwyraźniej nie spała i zamordowała swoją klawiaturę. Na jej Twitterze zaroiło się od kontrowersyjnych i ostrych wpisów. Najpierw modliła się o przegraną Niemców, a później wypuściła serię tweetów jak z karabinu. Co jeden to "lepszy"...

Wiosna Biedronia - śmiszki się skończyły

Krzysztof Śmiszek, czyli ukochany Biedronia, zapowiedział w TVN24, że Wiosna jako trzecia siła polityczna zamierza wbić się jesienią „szerokim klinem” w duopol PiS-Koalicja Europejska. Były prezydent Słupska uważa swój wynik za bardzo wysoki, a tymczasem Leszek Miller powiedział, że to właśnie Wiosna poniosła największą klęskę i nikt nie będzie jej brał na poważnie.

Robert Biedroń już wieczorem w niedzielę zapowiedział, że Wiosna jesienią wygra wybory, a już teraz jej wyborcy "zmienili polską politykę". Będzie musiał jednak porozmawiać ze swoim ukochanym, by nie mówił o tym, że pieniądze nic nie znaczą dla Polaków, bo to mogło kosztować partię spadek poparcia.

Ryszard Petru – i co teraz?

Ryszard Petru, odkrywca Morza Azorskiego, zaryzykował i również zabrał głos. Zaapelował o zjednoczenie i pozytywny program dla Polski. Jego zdaniem może wygrać jesienią i zamierza użyć siły argumentów. Już nie możemy się doczekać kolejnych wypowiedzi polityka Teraz. Sugerujemy, że aby otrzymać dobry wynik jesienią, nie powinien już mylić nazwy własnej partii i nie powinien robić błędu we własnym podpisie.

Bronisław Komorowski i podatnicy

Były prezydent Bronisław Komorowski w „Onet Rano” skomentował wybory i uważa, że Koalicja Europejska powinna skierować się w stronę „osób, które płacą podatki, bo to ludzie wrażliwi”

komorowski
Czytaj także