18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki konflikt w PiS

Pawłowicz i Mazurek drą koty. To już wojna?

Emilia Waszczuk
18.04.2019  12:15
Beata Mazurek i Krystyna Pawłowicz się kłócą?
Beata Mazurek i Krystyna Pawłowicz się kłócą? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Rzecznik PiS Beata Mazurek była gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Polityk odniosła się do ostrych i często oburzających tweetów Krystyny Pawłowicz. Posłanka przypuściła więc atak. 

Krystyna Pawłowicz słynie z ostrego języka, obrażania ludzi na Twitterze i prowokowania niewybrednymi komentarzami. Gdy zapowiedziała, że usuwa się z polityki, przez chwilę jej media społecznościowe nie ziały kontrowersyjnymi postami, jednak wszystko szybko wróciło do normy i Pawłowicz znowu, usilnie i bez konsekwencji, obraża i - jak twierdzą niektórzy - "pluje jadem".

Zdaje się, że poczynania posłanki w mediach społecznościowych nie robią na władzach PiS żadnego wrażenia. Dlaczego? Bo oficjalnie pani Krystyna do partii nie należy. W wyborach startowała wprawdzie z list PiS, ale jako kandydatka bezpartyjna. Tymczasem z PiS stoi ramię w ramię, prezes partii to jej prezes, a wszelkie negatywne komentarze na temat poczynań rządu nazywa "antypolskimi atakami lewactwa".

Mazurek o Pawłowicz: jest taka, jaka jest

Po ostatnich wpisach Krystyny Pawłowicz miarka się chyba jednak nieco przebrała, bo temat skomentowała jej koleżanka. Naczelną "krzykaczkę" rządu i Beatę Mazurek łączy wiele - między innymi zasiadanie ramię w ramię w sejmowych ławach. Co rzeczniczka PiS sądzi o tweetach pani Krystyny?

Wydaje się, że nie są jej (i partii) zbytnio na rękę, ale nie na tyle, by się jakoś bardziej ich szkodliwością przejmować.

Krystyna Pawłowicz nie jest członkiem PiS, jest w klubie PiS. Natomiast ona ponosi pełną odpowiedzialność za to, co publikuje na Twitterze. Rozmawiałam osobiście z Krystyną Pawłowicz kilka razy i myślę, że na krótką metę efekt tych rozmów był  - powiedziała Mazurek w Polskim Radiu. - Wielu z nas nie inicjowałoby wielu z tych rozmów. Ocenę pozostawiam tym, którzy z Twittera korzystają - dodała.

Na koniec Mazurek stwierdziła, że Pawłowicz taka już po prostu jest i nic tego nie zmieni.

Natomiast no jest taka jaka jest. Każdy pisze tweety na swoją odpowiedzialność- powiedziała.

Widocznie ta chwila spokoju była wystarczająca. Może po prostu PiS potrzebuje kogoś, kto trochę w mediach pokrzyczy, poobraża, ale łatwo się od niego odciąć, bo do partii nie należy?

Pawłowicz oburzona komentarzem Mazurek

Krystyna Pawłowicz - jak na Krystynę Pawłowicz przystało - do komentarza koleżanki szybko odniosła się na Twitterze. I okazuje się, że nawet politycy PiS nie są dla "bezpartyjnej posłanki" świętością, bo wystosowała atak.

A CO KONKRETNIE opozyc,kodziarskiej @RadiowaTrojka i prowadząc rozmowę nie podob. się?Które wpisy na TT konkretnie..Lewacy nigdy nie lubili moich wypowiedzi...A Panią Rzecznik,proszę,by lewackich skarg na mnie,podawanych przez TVN bez dowodów nie komentowała przeciw koleżance. - napisała, informując przy okazji internautów, że Polskie Radio nie jest już państwowe, tylko "KODziarskie".
Pani Rzecznik,proszę nie komentować i to krytycz.wobec mnie GOŁOSŁOWNYCH donosów na mnie w opozycyjnej @RadiowaTrojka .OGÓLNIKI BEZ dowodów i KoNKRETNYCH przykładów,tylko po to,by usłyszeć od Pani jakąś naganę pod moim adresem Lewaki mają inny gust polityczny niż my,Pani to wie. - dodała w kolejnym wpisie.

logo Tu się dzieje