18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS stawia warunki

Koniec pomocy dla Ukrainy? Polska ostrzega

Wojciech Kozicki
19.09.2023  17:31
Pomoc i wsparcie dla Ukrainy ograniczone przez PiS? Polska reaguje na embargo
Pomoc i wsparcie dla Ukrainy ograniczone przez PiS? Polska reaguje na embargo Fot: Piotr Molecki/East News

Ukraina pozwała Polskę, która nie chce znieść embarga na eksport produktów rolnych. Nastąpi zwrot polityki PiS? Pomoc dla Ukrainy zostanie wstrzymana? Polska stawia twarde warunki.

Polska nie uznała decyzji Komisji Europejskiej o zniesieniu embarga na eksport ukraińskich produktów rolnych. W odpowiedzi Ukraina pozwała Polskę i zagroziła destrukcyjnym ciosem w polskie rolnictwo. Czy Rząd PiS wstrzyma w ramach riposty wsparcie dla Ukrainy?

Wojna o embargo na zboże. Ukraina i Unia Europejska kontra Polska

Jak zwraca uwagę, Radio ZET „niewykluczone, że polityka polskiego rządu wobec Ukrainy niebawem ulegnie znaczącej zmianie. Wskazuje na to wypowiedź Szymona Szynkowskiego vel Sęka, ministra ds. UE”. Polityk zapewnił, że Polska chce wspierać Ukrainę, ale

Żeby to było możliwe, musimy mieć w tej sprawie poparcie Polaków- powiedział vel Sęk w rozmowie z PAP.

Wsparcie dla Ukrainy? PiS może ograniczyć pomoc

Vel Sęk zapowiedział, że Polska nie ustąpi, a działania Ukrainy niszczą wzajemne relacje z Polską. Dodał, że „decyzje Ukrainy nie robią na Polsce wrażenia, chociaż mogą robić wrażenie na opinii publicznej”, co widać w sondażach, w poziomie publicznego poparcia dla kontynuacji wsparcia dla Ukrainy. Jego zdaniem, jeśli Polacy nie będą już tak mocno popierać pomocy dla Ukrainy, rząd będzie zmuszony ją ograniczyć.

W związku z tym, jeżeli nie będzie poparcia takich działań ze strony Polaków, to nam trudno będzie dalej w taki sposób, jak robiliśmy to do tej pory, wspierać Ukrainę- ostrzega Szymon Szynkowski vel Sęk.

Jak czytamy na radiozet.pl, w piątek wieczorem na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy do Polski produktów rolnych, m.in. pszenicy, kukurydzy, nasion rzepaku, słonecznika. Rozporządzenie weszło w życie w sobotę 16 września.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje