18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes totalnie odjechał?

Kaczyński: "Znam drogi lepiej niż kierowca tira"

28.04.2019  15:45
Jarosław Kaczyński to specjalista polskich dróg. Czy takie wypowiedzi to droga do politycznego upadku?
Jarosław Kaczyński to specjalista polskich dróg. Czy takie wypowiedzi to droga do politycznego upadku? Fot: Jan BIELECKI/East News

Niedzielna konwencja PiS nie była się bez niespodzianek. Jarosław Kaczyński, który nie ma prawa jazdy, chwalił się jak dobrze zna polskie drogi. Opowiedział również, czym będzie oś transportowa Via Carpatia dla Polski. Przy okazji Morawiecki ma dobre wiadomości dla Podlasia.

Jarosław Kaczyński na dzisiejszej konwencji PiS zapowiedział, że droga Via Carpatia, będzie europejskim przedsięwzięciem i osią transportową, która połączy północ i południe Europy przy okazji zmieniając geopolitykę. Przypomniał, że autorem tej wizji był Lech Kaczyński.

Prezes drogowy

Co prezes PiS może wiedzieć o polskich drogach, skoro sam nie jest kierowcą i nie ma prawa jazdy? Okazuje się, że jest w tej sprawie ekspertem większym niż niejeden zawodowy kierowca.

 Ja jeździłem po Polsce począwszy od 1990 r. bardzo intensywnie, można powiedzieć nieustannie zwiedzałem kraj; znam polskie drogi i szosy lepiej niż niejeden kierowca tira i patrzyłem, przyglądałem się, gdzie się szybko zmienia: otóż najszybciej zmieniło się to na Wschodzie, mówię o tych pozytywnych zmianach. To był ten potencjał, trzeba mu dawać szansę – powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji PiS.

Podlasie centrum Europy

W sprawie drogi Via Carpatia głos zabrał też premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do deklaracji łańcuckiej. Podkreślił, że obecny rząd przywrócił wizję rozwoju polskich dróg. Jego zdaniem wkrótce Podlasie może stać się z powodu planowanej osi transportowej gospodarczym centrum Europy.

Droga Via Carpatia w Polsce

Jak pisze conadrogach.pl, Via Carpatia to międzynarodowy korytarz transportowy, mający zintegrować systemy transportowe wielu krajów. Jego polskim odcinkiem byłaby droga ekspresowa S19, łącząca przejście graniczne z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej z przejściem w Barwinku.

Zobacz także