18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Janusza rozum nie rusza

Korwin o kobietach. Konfederacja leży i kwiczy

Wojciech Kozicki
21.09.2023  15:57
Korwin i Konfederacja o kobietach. Nie mają poparcia rozumu?
Korwin i Konfederacja o kobietach. Nie mają poparcia rozumu? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sławomir Mentzen nawarzył sobie piwa i musi je teraz wypić. Konfederacja puściła Korwina luzem i uaktywnił swój „przekaz podprogowy”. Janusz Korwin-Mikke znów zaserwował szokujące wypowiedzi o kobietach. Gdy chłopcy z Konfy to usłyszeli, pewnie in hot-dog w gardle stanął…

Janusz Korwin-Mikke ocali Polskę przed Konfederacją. Największym rywalem i zagrożeniem dla Konfederacji jest ona sama. Niedawno Dobromir Sośnierz mówił o jedzeniu psów, Sławomir Menzten został pozamiatany przez Ryszarda Petru, a teraz Korwin poniża kobiety.

Korwin kontra Konfederacja. Kobieta to dobytek, odebrać prawa wyborcze

Zaczęło się od tego, że prawicowy publicysta Ronald Lasecki ocenił, że nie traktuje kobiet jako partnerów a jako część dobytku. Uważa to za „zdrowy układ”. Oj chyba komuś brakuje lasecki...

Jeżeli się przyjrzymy temu, jak funkcjonowały ludzkie społeczności od prehistorii (...) i jak to było wyrażane w mitologiach i instytucjach społecznych, tam zawsze pojawia się szczep, ród, jakaś grupa ludzi spokrewnionych ze sobą, oparta na mężczyznach, bo to mężczyźni byli podmiotami tych społeczności i to w ich gronie podejmowano decyzje. Kobiety były częścią gospodarstwa domowego o statusie wyższym niż zwierzętaczy dobytek ruchomy, ale mimo wszystko nieuczestniczącym na równych prawach w procesach decyzyjnych. No i to jest tak naprawdę, jeżeli mówimy o relacji między kobietami a mężczyznami, moim zdaniem, układ zdrowy. Układ patriarchalny i esencjonalny, dbamy o dobro należących do siebie kobiet, ale traktujemy je nie jako partnerów, ale jako część dobytku- powiedział Lasecki.

Odlot Korwina. To przez niego Mentzen pije tyle piwa?

Janusz Korwin-Mikke nie znosi konkurencji, więc w mizoginistycznym maratonie natychmiast wysunął się na prowadzenie. Trzeba odebrać kobietom prawa wyborcze?

Chodzi o to, żeby nie głosowały, a jeżeli my mężczyźni nie chcemy kogoś wybrać, to już jest nasza sprawa- powiedział Korwin.

Teraz Konfederacja zamiast promować swój program wyborczy, musi w mediach tłumaczyć się z Korwina. Krzysztof Bosak w rmf24.pl próbował bagatelizować wypowiedź swojego guru, ale jak zwykle skończyło się na bezskutecznym gaworzeniu. Warto jednak wspomnieć, że niedawno Korwin chwalił też bicie kobiet i instruował jak karcić kobietę fizycznie.

No to jeszcze czekamy, aż do akcji wkroczy Grzegorz Braun i pozamiatane.

Pan prezes jest bardzo odważny i śmiały w swoich poglądach, ale mamy ten komfort, że nie mamy dyscypliny partyjnej- powiedziała posłanka związana z Konfederacją Wioletta Jachowicz-Wróblewska.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje