18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korwin ostro o ataku na Adamowicza. "Kara śmierci to nie zemsta"

Redakcja
15.01.2019  11:41
Janusz Korwin-Mikke skomentował atak na prezydenta Gdańska na WOŚP w Gdańsku. Nożownik Stefan W. zaatakował, bo nie ma kary śmierci? Paweł Adamowicz nie żyje
Janusz Korwin-Mikke skomentował atak na prezydenta Gdańska na WOŚP w Gdańsku. Nożownik Stefan W. zaatakował, bo nie ma kary śmierci? Paweł Adamowicz nie żyje Fot: Facebook.com

Atak nożownika na prezydenta Gdańska Adamowicza skomentował Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem, w Polsce powinna być przywrócona kara śmierci.

Janusz Korwin-Mikke skomentował śmierć Pawła Adamowicza, która nastąpiła po ataku podczas koncertu 27. Finału WOŚP w Gdańsku. Polityk partii Wolność uważa, że zabójca prezydenta Stefan W. będzie żył w więzieniu i „cieszył się statusem wybitnej jednostki”. Zwrócił uwagę, że Polacy jako podatnicy będą go utrzymywać. Sprzeciwił się także upolitycznianiu zamachu w Gdańsku.

Jestem za szanowaniem życia od poczęcia do naturalnej śmierci. A naturalną dla mordercy jest śmierć na szubienicy. Zniesienie kary śmierci jest niedopuszczalne, bo tworzy kategorię ludzi bezkarnych - powiedział Korwin-Mikke podczas transmisji na swoim Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Ostre Komentarze Pawłowicz po ataku na prezydenta. Oskarża Owsiaka

Przywrócenie kary śmierci w Polsce

Korwin odniósł się także do wypowiedzi Owsiaka o „dzikim kraju”. Uważa, że Polska stała się dzikim i prymitywnym krajem z powodu zniesienia kary śmierci. Uważa, że przywrócenie kary śmierci byłoby powrotem do cywilizacji. Mogłoby to zapobiec zamachowi, bo nożownik z Gdańska nie bał się więzienia lub szpitala psychiatrycznego, czyli jedynej kary, jaka mogła go spotkać.

ZOBACZ TEŻ: Wiadomo, kim jest nożownik z Gdańska. Stefan W. i jego mroczna przeszłość

Korwin-Mikke na swoim Facebooku opublikował film, w którym powiedział, że osoby które zniosły karę śmierci mają krew na rękach. Jego zdaniem to przez nich mordercy nie boją się kary i dopuszczają się zbrodni.

Twierdzi, że nożownik Stefan W. powinien zostać powieszony lub rozstrzelany. Uważa, że "bandyci powinni się bać". Przywołał zabójstwo prezydenta Narutowicza, którego sprawca został rozstrzelany. Przypomniał, że w dzisiejszym świecie Breivik, który zabił kilkadziesiąt osób, nie został skazany na śmierć i odsiaduje wyrok w luksusowych warunkach.

Kara śmierci dla mordercy to nie zemsta – tylko podstawa sprawiedliwości zgodna z zasadą „chcącemu nie dzieje się krzywda” – skomentował zabójstwo prezydenta Korwin-Mikke. (SE.pl)

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz po ataku na Adamowicza porównał go do Heroda

Janusz Korwin-Mikke komentuje atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w Gdańsku:

Przeczytaj więcej
Komentarze