18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kontrowersyjna wypowiedź

Korwin znowu o Hitlerze

09.04.2019  13:00
Janusz Korwin-Mikke i kolejne wypowiedź do "the best of" - są wybory, musi być Hitler
Janusz Korwin-Mikke i kolejne wypowiedź do "the best of" - są wybory, musi być Hitler Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Janusz Korwin-Mikke znowu o Hitlerze – takie tematy i wypowiedzi lidera partii Wolność wydają się już tradycją przed wyborami. Ciekawe, co na to Konfederacja. Czyżby Korwin wyczuł, że partia zaczęła radzić sobie lepiej w sondażach?

Wybory już blisko, więc Janusz Korwin-Mikke nie mógł się powstrzymać i Adolf Hitler musiał się pojawić. Tym razem zbuntowany europoseł stanął w obronie kontrowersyjnego historyka. David Irving chciał jesienią 2019 roku odwiedzić obozy zagłady w Treblince, Sobiborze, Bełżcu oraz Majdanku. Szef MSZ Jacek Czaputowicz zapowiedział jednak, że Brytyjczyk nie wjedzie do Polski ze względu na poglądy sprzeczne z polskim prawem. 

Książka o Hitlerze i Korwin w akcji

Jak przypomina „Rzeczpospolita”, Irving napisał autobiografię Adolfa Hitlera „Wojna Hitlera”. Uważa, że malarz-dyktator nie wiedział o tym, co naprawdę działo się w obozach zagłady, ponieważ nie znaleziono żadnego wydanego przez niego rozkazu w tej sprawie. Poddał kiedyś nawet w wątpliwość istnienie komór gazowych w Auschwitz. Za negacjonizm odsiedział w austriackim więzieniu 13 miesięcy.

Korwin nie byłby sobą, gdyby nie zabrał głosu w tej sprawie. Uważa, że Irving powinien być wpuszczony do Polski i „trzeba dowieść, że Hitler wiedział o zagładzie w obozach".

Przeczytaj więcej
Komentarze