18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Posłanka broni prezes TK

Pawłowicz przegięła? Wściekła nazwała opozycję faszystami

14.03.2019  10:24
Krystyna Pawłowicz porównała opozycję do faszystów
Krystyna Pawłowicz porównała opozycję do faszystów Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Posłanka Krystyna Pawłowicz wybuchła w środę w Sejmie. Stając w obronie Julii Przyłębskiej zaczęła grzmieć do opozycji, że zachowują się jak faszyści.

Krystyna Pawłowicz słynie z tego, że w słowach nie przebiera i jej komentarze często okazują się mocno kontrowersyjne. W środę w Sejmie ponownie pokazała, co potrafi.

Posłanka wzięła w obronę Julię Przyłębską. Mianowana przez PiS prezes Trybunału Konstytucyjnego przedstawiła raport z działalności instytucji za rok 2017.

Trybunał w 2017 r. przypomniał ustawodawcy o konieczności ochrony podmiotów słabszych. Trybunał zwracał się też do właściwych władz publicznych o szczególną uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Trybunał podkreślił szczególną wagę wolności oraz nietykalności osobistej człowieka - wymieniała Przyłębska.

Jej wystąpienie nie spodobało się opozycji i w kierunku prezes TK posypały się gorzkie komentarze.

Nie mamy Trybunału Konstytucyjnego tylko atrapę sądu, do której partia skierowała swoich ludzi, by zamiast kontroli konstytucyjnej próbować legalizować niekonstytucyjne zmiany - skomentował wystąpienie Borys Budka.

Kamila Gasiuk-Pihowicz stwierdziła natomiast, że Trybunał pozostaje w rękach niebezpiecznych ludzi.

Dwa lata temu PiS zamienił Trybunał Konstytucyjny w niebezpieczne narzędzie trzymane w rękach niebezpiecznych ludzi - powiedziała.

Pawłowicz broni Przyłębskiej: "Jesteście jak faszyści"

Ostre komentarze na temat Trybunału Konstytucyjnego i Julii Przyłębskiej oburzyły Krystynę Pawłowicz. Posłanka wyszła na mównicę i szybko przystąpiła do ataku. Opozycję nazwała totalną, i porównała do faszystów.

Wy, totaliści, nie pogodziliście się z wynikami wyborów i wasza postawa jest po prostu postawą faszystów, którzy nie uznają demokratycznych wyborów. Ja mam pytanie do pani prezes, jak ocenia ona politykę pogardy, szczucia, nienawiści stosowaną wobec sędziów trybunału i pani prezes? - grzmiała.

Przeczytaj więcej
Komentarze