18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tym razem przegięła

Krysia pluje po zbrodni w Mrowinach: Jakub A. na prezydenta

Emilia Waszczuk
21.06.2019  13:14
Krystyna Pawłowicz pluje po zabójstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin
Krystyna Pawłowicz pluje po zabójstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Po zabójstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin Rzecznik Praw Obywatelskich zaapelował o szacunek dla mordercy. Krystyna Pawłowicz tego nie wytrzymała i odpowiedziała mu na Twitterze.  

Krystyna Pawłowicz pokazała, co zrobić, by ktoś nie oskarżył jej przypadkiem o posiadanie kultury osobistej i ogładę. Najgłośniejsza i wygłaszająca często najbardziej irracjonalne opinie posłanka PiS, znów dała popis. Tym razem nie oszczędziła sobie obrzydliwego komentarza po zabójstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin.

Bodnar apeluje o szacunek, w Polsce burza

Po zabójstwie 10-latki i głośnym, medialnym zatrzymaniu Jakuba A., Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wydał oświadczenie, w którym oskarżył policję o nadużycia i stwierdził, że nawet najgorszy przestępca ciągle pozostaje człowiekiem i należy mu się szacunek.

Użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa.

Za niedopuszczalne należy uznać wyprowadzenie zatrzymanego z budynku boso i niekompletnie ubranego, a następnie pozostawienie zatrzymanego w takim stanie, w czasie wykonywania czynności procesowych. Takie zachowanie narusza godność zatrzymanego i stanowi pogwałcenie praw człowieka - pisał Bodnar.

Część społeczeństwa - łącznie z niektórymi politykami i policją stwierdziła, że Rzecznik Praw Obywatelskich kpi z sytuacji. Twierdzą, że niczego złego w pozbawianiu innych ludzi godności nie ma, a już zwłaszcza jeśli chodzi o mordercę dziecka. O dziwo, w obronie Bodnara stanął jeden z najbardziej znanych prawicowych publicystów - Tomasz Terlikowski.

Nie byłem i nie jestem wielbicielem Adama Bodnara, ale oświadczenie jakie wydał w sprawie 22-letniego zabójcy Kristiny jest zwyczajnie sensowne. To, że ten człowiek jest zabójcą (a do tego się przyznał) nie odbiera mu jego praw ludzkich i obywatelskich, nie odbiera mu jego godności. Państwo nie ma się na nim mścić, ale wymierzyć mu sprawiedliwą (w tym przypadku oznacza to, że jeśli jest poczytalny, także surową) karę. Nie jest ono jednak narzędziem społecznej zemsty, nie ma poniżać nawet najgorszych przestępców i jeśli nie musi nie powinno stosować zachowań przesadnych, przemocowych. Rzecznik praw obywatelskich jest powołany do tego, by chronić obywateli przed niepotrzebną, zbędną przemocą państwa. I to właśnie robi - napisał na Facebooku.

Pawłowicz atakuje Bodnara

O tym, że nawet mordercom należy się szacunek, nie wie Krystyna Pawłowicz. Jak zwykle postanowiła uzewnętrznić się na Twitterze, gdzie po raz kolejny dała popis swojej ignorancji i tym razem naprawdę przesadziła.

Posłanka PiS stwierdziła, że Adam Bodnar jest rzecznikiem nie Praw Obywatelskich, a opozycji, a Jakub A. powinien być teraz kandydatem tejże w wyborach prezydenckich.

Panie Rzecznku BODNAR ,wygląda na to że męczennik „konstytucyjny” JAKUB A. będzie KANDYDATEM opozycji na urząd PREZYDENTA RP... - napisała.

A my jesteśmy w szoku, bo nawet po Krystynie Pawłowicz nie spodziewaliśmy się aż takiej bzdury.

Czytaj także
Przeczytaj więcej