18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poważne oskarżenia czy totalny odlot?

Pawłowicz świętuje 4 czerwca po swojemu. Atak na Wałęsę

04.06.2019  16:29
Krystyna Pawłowicz kontra Lech Wałęsa - nie cieszy się z rocznicy 4 czerwca
Krystyna Pawłowicz kontra Lech Wałęsa - nie cieszy się z rocznicy 4 czerwca Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Obchody 4 czerwca to okazja dla takich polityków jak Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, by powspominać i przy okazji wbić szpilę obecnemu rządowi. Podkreślali, że to właśnie tego dnia w 1989 roku odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory w historii kraju po II wojnie światowej. Jednak czy Polska jest rzeczywiście wolna i bezpieczna? Krystyna Pawłowicz na pewno tak nie uważa.

Podczas obchodów 4 czerwca Lech Wałęsa „rozgrzeszył” osoby, które oskarżają go o współpracę z SB. Mówił również jak wiele zrobił dla kraju. Krystyna Pawłowicz nie ma jednak zamiaru  go oklaskiwać. Przypuściła na niego ostry atak w mediach społecznościowych.

Zagrożenie dla Polski

Przypomniała, że 4 czerwca to również rocznica obalenia rząd premiera Jana Olszewskiego. Podkreśliła, że odpowiedzialni są za to m.in. Donald Tusk. Przy okazji ostrzegła, że Lech Wałęsa oraz George Soros chcą „obalić Polskę”, a były prezydent straszy wojną domową.

W podobnym tonie atakuje Wałęsę również „Super Expres”, przypominając sprawę ustawy lustracyjnej  i „nocną zmianę” z 4 na 5 czerwca 1992 roku. Ogłoszono wówczas, że nazwiska kilkudziesięciu polityków, w tym Lech Wałęsa, znaleziono w archiwach jako tajnych współpracowników. Wałęsa postanowił działać i nie zatrzymał się na obaleniu ustroju komunistycznego. Idąc za ciosem, obalił również rząd premiera Jana Olszewskiego.

wałęsa i nocna zmiana
Czytaj także