18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przesadziła?

Pawłowicz znów płynie. Nie głosujesz na PiS? Nie jesteś Polakiem

Emilia Waszczuk
03.04.2019  11:10
Krystyna Pawłowicz: nie głosujesz na PiS? Nie jestes polakiem
Krystyna Pawłowicz: nie głosujesz na PiS? Nie jestes polakiem Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz przyznała na Twitterze, co myśli o ludziach, którzy nie głosują na PiS. Orzekła, że mimo obywatelstwa i mieszkania na terenie Polski, nie mogą nazywać się Polakami.

Jesteś Polakiem? Nie, jeśli nie głosujesz na PiS. A przynajmniej polskości odmawia Ci w takim przypadku Krystyna Pawłowicz.

Najgłośniejsza i najbardziej kontrowersyjna posłanka partii rządzącej postanowiła podzielić mieszkańców Polski na swoich i zdrajców. Posłużyła się przykładem Gdańska, dopytując, czy w mieście tym w ogóle mieszkają jeszcze jacyś Polacy. Raczej nie, w końcu PiS ma tam mniejszość.

Pawłowicz: W Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy?

Krystynę Pawłowicz do odbierania gdańszczanom polskości sprowokowało wydarzenie, które we wtorek odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności. Co takiego? Coś, co zdecydowanie - jej zdaniem - jest obrazą narodu - debata o LGBT. Ta - zatytułowana "Jeden partner przez całe życie, czy co tydzień jeden?" - miała rozprawić się z mitem, jakoby osoby homoseksualne prowadziły wyjątkowo rozwiązły tryb życia. Nie dość, że już to oburzyło prawą, konserwatywną stronę, to jeszcze data! Jak można rozmawiać o takich rzeczach w rocznicę śmierci papieża?!

A w Gdańsku to jeszcze mieszkają Polacy,skoro takie władze sobie wybierają...? - napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Krystyna Pawłowicz. W Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy?

Posłanka szybko zaczęła otrzymywać pytania, czy w takim razie Polakami są - jej zdaniem - tylko wyborcy PiS? Cóż, odpowiedź ani trochę nie zaskakuje, jest bowiem o wrogach ojczyzny i interesach niemieckich.

Odbieram prawo do powoływania się na polskość tym,którzy przedkładają i realizują w Polsce interesy niemieckie i zbliżone - napisała.

Krystyna Pawłowicz. W Gdańsku mieszkają jeszcze Polacy?
Przeczytaj więcej
Komentarze