18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz porównał Adamowicza do Heroda. "Jest Pan obrzydliwy w swej nienawiści"

Redakcja
14.01.2019  13:55
ksiądz porównał adamowicza do heroda
ksiądz porównał adamowicza do heroda Fot: YouTube/skassa

Ksiądz Jacek Dunin-Borkowski ogłosił na Twitterze, że nie zamierza przyłączać się do apeli o modlitwy za prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Polityka zaatakowanego w czasie finału WOŚP, porównał do Heroda.

W niedzielę, podczas koncertu WOŚP w Gdańsku, 27-letni sprawca zaatakował i zadał trzy ciosy nożem prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. O tragedii z udziałem polityka rozpisują się media na całym świecie, a politycy, osoby publiczne i duchowni wysyłają w stronę Gdańska wyrazy wsparcia.

Tymczasem, gdy inni księża deklarują swoją modlitwę, Jacek Dunin-Borkowski ogłosił na Twitterze, że za Pawła Adamowicza modlił się nie będzie. Duchowny stwierdził, że polityk jest mu obojętny, po czym porównał go do Heroda.

Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda? - napisał.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Użytkownicy Twittera zarzucają księdzu między innymi bratanie się z diabłem, stwierdzają, że jest człowiekiem słabej wiary i wytykają nieznajomość ewangelii. 

ZOBACZ:  Ostre komentarze Pawłowicz po ataku na prezydenta. Oskarża Owsiaka

Ksiądz Dunin-Borkowski broni się na Twitterze

Po fali krytyki, jaka spłynęła na księdza, Dunin-Borkowski postanowił się ze swoich słów wytłumaczyć. W kolejnym poście na Twitterze zapewnił, że nikomu nie zabrania się modlić, a w Piśmie Świętym nigdzie nie jest napisane, że jako ksiądz i katolik zobligowany jest do modlitw za innych.

Dla nielicznych, którzy myślą i są katolikami:

1) napisałem tylko, że katolik nie ma OBOWIĄZKU modlitwy za kogokolwiek, a MOŻE się modlić za każdego

2) akcję modlitwy za p.Adamowicza uważam za chwalebną

3) życzę mu dobrze, podobnie jak każdemu człowiekowi - napisał.

ZOBACZ TEŻ:  Zaatakował prezydenta, krzyczał, że PO go torturowała. Kim jest Stefan W? [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej
Komentarze