18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

i hop na Podkarpacie

Krocie na wycieczki marszałka. Rządowym samolotem woził rodzinkę

Emilia Waszczuk
25.07.2019  12:11
Krocie na wycieczki marszałka. Rządowym samolotem woził rodzinkę
Krocie na wycieczki marszałka. Rządowym samolotem woził rodzinkę Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

Jak ujawniło Radio ZET, marszałek Kuchciński lata sobie na Podkarpacie rządowym samolotem, a na pokład zabiera rodzinę. Na jego wycieczki państwo mogło wydać kilkaset tysięcy złotych.

Marszałek Marek Kuchciński nie ma ostatnio zbyt dobrego PR-u. Polityk PiS stał się obiektem bardzo poważnych podejrzeń - miał być jednym z głównych bohaterów "Afery Podkarpackiej" i korzystać z "uciech" domów publicznych na Podkarpaciu. Mówiono nawet, że korzystał z "usług" niespełna 15-letniej prostytutki z Ukrainy, więc szybko pojawiły się też oskarżenia o pedofilię. Sprawa oczywiście wyjaśniona nie została - z czasem ucichła.

Teraz pan marszałek znowu podpadł. Okazało się bowiem, że nie tylko sam wozi się rządowym samolotem na prywatne weekendy na południu Polski, ale na pokład zabiera też rodzinę. Jak donosi Radio ZET, doszło do przynajmniej sześciu lotów, w czasie których towarzyszyli mu - poza SOP-owcami, także żona, syn i córka (łącznie, bądź na zmianę).

Prywatne wycieczki na koszt podatnika

Loty odbywały się na linii Warszawa-Rzeszów i Warszawa-Kraków. Dwa z nich Kuchciński z rodziną zaliczyli najnowszą rządową maszyną - Gulfstreamem G550. Jeden przelot kosztuje państwo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak na razie nie wiadomo, czy bliscy Kuchcińskiego za siebie płacili.

Już w maju "Fakt" donosił o prywatnym locie Kuchcińskiego rządowym samolotem - na koszt podatników. Nie było wtedy jednak mowy o wożeniu ze sobą rodziny.

Wtedy Kancelaria Sejmu tłumaczyła, że "w niemal każdej podróży służbowej marszałkowi Sejmu towarzyszą reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa", a " "takie rozwiązania nie wpływają na koszt przelotu, a umożliwiają sprawną realizację programu".

Na pytanie Radia ZET o sześć lotów z rodziną, Kancelaria jak na razie milczy.  

Przeczytaj więcej
Komentarze