18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna afera?

Kuchciński nie jest już marszałkiem, ale przywilejów nie stracił

13.08.2019  19:30
Kuchciński nie jest już marszałkiem, ale przywilejów nie stracił
Kuchciński nie jest już marszałkiem, ale przywilejów nie stracił Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Marek Kuchciński dopiero co przestał być marszałkiem Sejmu, a już na jaw wychodzą kolejne, związane z nim kontrowersje. Przywilejów wciąż nie stracił.

Marek Kuchciński daleko za nasze pieniądze nie zaleciał. Oburzeni Polacy nie wyobrażali sobie, żeby po lotniczej aferze dalej sprawował on funkcję marszałka Sejmu. PiS "wspaniałomyślnie" tuż przed wyborami - postanowił iść za głosem wyborców. 

Marek Kuchciński i jego dalsze przywileje marszałkowskie 

Kiedy wybierano nowego marszałka Sejmu, którym została Elżbieta Witek - bez zaskoczeń, również polityk PiS - Kuchciński wcale nie wydawał się smutny. Przeciwnie! Nawet dziennikarze komentujący wydarzenie prosto z sali plenarnej, zauważali, że zdaje się on tryskać humorem.

To o tyle osobliwe, że przypominamy iż podał się do dymisji przy asyście Jarosława Kaczyńskiego, a to raczej nic miłego. Jak się jednak okazuje - były marszałek nie miał powodu do smutku. Stracił bowiem funkcję, ale nie stracił przywilejów!

Rządowy, piękny apartament, który dostał na własne życzenie - przysługuje mu jeszcze przez pół roku. Co prawda regulowane jest to odpowiednimi przepisami, uchwalonymi jeszcze za czasów rządu Leszka Millera (jak podaje Rzeczpospolita), ale jak wiadomo, obecna władza jest "przepotężna", a przepisy zawsze można zmienić, jeśli zajdzie taka nagląca potrzeba.

W końcu Kuchciński może i podpadł opinii publicznej, ale to wciąż jeden z najbliższych i najwierniejszych Kaczyńskiemu ludzi, a prezes nie lubi ich krzywdzić. 

Przeczytaj więcej
Komentarze